Вкусен коктел кој го намалува апетитот и го забрзува слабеењето

За да го забрзате процесот на губење на вишокот килограми, а сепак да внимавате да не му нанесете штета на огранизмот, телото треба да биде ослободено од токсините, а цревата треба добро да работат.

Овој коктел е богат со природни влакна кои ќе ја зголемат дигестивната функционалност и ќе го олеснат процесот на губење на килограмите. Делува и при намалување на апетитот и желбата за слатки.

Препоракта на нутриционистите е да се пие наутро во замена за појадокот.

За да го подготвите потребни ви се следните состојки:

– една лажица кефир
– една лажица мелени овесни снегулки
– една лажица лелено брашно
– една лажица какао во прав
– 5 /6 суви сливи
– прстофат цимет
– 50 мл топла вода

Подготовка:

Сувите сливи прелијте ги со топла вода и оставете ги да отстојат неколку минути.
Кефирот промешајте го со овесните снегулки, лененото брашно, циметот и какаото.
Сувите сливи добро изблендирајте ги, а потоа додадете ги во кефирот.
Промешајте. Коктелот е готов!

Likes:
0 0
Views:
58
Article Categories:
УБАВИНА

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *