Ова е најефикасниот домашен чај за слабеење од само три состојки

Состојките кои се составен дел од овој домашно приготвен чај кој го помага топењето на масните наслаги се сосема природни, а нивната комбинација ветува ефикасни резултати – максимум 6 до 8 сантиметри во обемот на половината за само тринаесетина дена редовна консумација.

За неговата подготовка потребни ви се само три состојки:

  • една рамна кафена лажица ленено семе
  • една кафена лажица мелен гумбир
  • една филтер кесичка зелен чај

Ефикасноста на овој чај лежи во моќта на катехините, природни антиоксиданти кои се составен дел од зелениот чај,  кои можат да го забрзаат метаболизмот и да го зголемат процентот на согорени маснотии.

Во еден литар вода која врие додадете ги трите состојки, тргнете го садот од оган и оставете да отстои околу половина час. Процедете и чајот е подготвен за консумација.

Дневно е потребно да испиете три шолји чај поделена во еднакви временски интервали во текот на целиот ден, започнувајќи од рано наутро, на гладен стомак, до вечерта, непосредно пред да си легнете.

Likes:
0 0
Views:
128
Article Categories:
УБАВИНА

Leave a Reply

Your email address will not be published.