Смути од јаболка и ленено семе за потенка половина

Освен што ќе уживате во убавиот и освежителен вкус на овој здрав напиток, утрото ќе ви започнува прекрасно и со леснотија,  бидејќи со редовна консумација на ова смути ќе придонесете за елиминација на чувството на подуеност во стомакот.

Дополнителна придобивка е фактот што оваа комбинација на состојки ефикасно може да помогне во согорувањето на калориите и вишокот масни наслаги.

За да го подготвите ова смути потребни ви се следниве сосотојки:

  • една чаша јогурт
  • едно јаболко
  • една лажица мелено ленено семе
  • една лажица мелени сурови бадеми

После добро миксање на сите состојки, напитокот е готов.

На здравје!

Likes:
0 0
Views:
44
Article Categories:
УБАВИНА

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *