Како да го победите хроничниот замор

Хроничниот замор навистина може да влијае негативно врз секојдневното функционирање на луѓето,отежнувајќи го исполнувањето на дневните активности, но и преку негативното влијание што неговото постоење го има на целиот организам.

Една од најголемите причини за појавата на хроничен замор е токму   задржувањето на токсини во телото, состојба која е често пропратена со непријано чувство на подуеност во стомакот и проблеми со циркулацијата.

Доколку ве мачи некој од овие проблеми подгответе го овој моќен напиток од црвено вино и лук.

Потребни ви се 10 чешниња лук и пола литар црвено вино.

Лукот исчистете го, исечете го на поситни парчиња и ставете го во стаклено шише. Потоа во шишето додајте пола литар црвено вино и добро затворете. Секој ден протресувајте ја течноста во текот на наредните 14 дена без да го отворате шишето.

По две недели процедете ја течноста и од неа земајте по една кафена лажичка три пати дневно се додека не ја потрошите течноста.

Третманот поради своето интензивно дејство не треба да се повторува почесто од два пати годишно.

Likes:
0 0
Views:
53
Article Categories:
ЗДРАВЈЕ

Leave a Reply

Your email address will not be published.