Регулирање на менструалниот циклус на природен начин

Доколку имате проблем со нередовен менструален циклус или ве измачува аменореата со сите нејзини пропратни симтоми, тогаш ви ја препорачуваме оваа билна мешавина со која на природен начин ќе успеете да го регулирате процесот на менструалните крварења.

За да ја подготвите чајната мешавина потребни ви се:

– 20 грама валеријана

– 20 грама камилица

– 20 грама нане

– 20 грама цвет од бела коприва

Во 600 мл зовриена вода ставете три рамни супени лажици од билната мешавина, поклопете го садот и оставете го да отстои околу еден час. Потоа процедете и пијте три пати дневно по една шолја после јадење.

Likes:
0 0
Views:
62
Article Categories:
ЗДРАВЈЕ

Leave a Reply

Your email address will not be published.