Со ќефир забрзајте го метаболизмот и намелете ги килограмите

Живеете живот без намера да го намалите брзото темпо? Вашиот метаболизам се гуши во исцрпеноста на телото? Ако одговоривте со ДА на овие прашања, време е да најдете природен начин да го забрзате метаболизмот, да ги намалите килограмите и да го подигнете нивото на продуктивност која ви е потребна во извршување на секојдневните актиновсти.

За таа цел ние ви предлагаме да го подготвите овој вкусен напиток од ќефир.

Во ќефирот додадете една лажичка цимет, една лажичка мед и пола лажичка ѓумбир.

Состојките добро промешајте ги. Пред да го испиете напитокот ставете го во фрижидер да отстои еден час. Испијте го напитокот навечер пред да одите на спиење.

Благодарение на оваа комбинација ќе го забрзате вашиот метаболизам и ќе согорите маснотии. Ќефирот е одличен за добро варење и ја подобрува функционалноста на дигестивниот тракт, елиминирајќи ги токсините од телото.

Likes:
0 0
Views:
64
Article Categories:
ЗДРАВЈЕ

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *