Видео: Лимфната масажа подмладува и лекувa

Лимфната масажа на лицето е стара јапонска техника за природно подмладување на кожата на лицето со чија помош ткивото се ослободува од прекумерните течности, мускулите се отпуштаат и благотворно се делува на кожата и крвните садови на лицето, кои се зајакнуваат и ревитализираат.

Секојдневното масирање на лицето во период од десетина минути ќе ви овозможи значително да ја подмладите кожата ,да ги елиминирате малите, односно значително да ги намалите длабоките брчки и да ги неутрализирате подочниците и темните кругови околу очите.

Масажата нарчена „Зоган„  се изведува прилично едноставно, користејќи природни билни масла ( бадемово или маслиново масло ) на претходно исчистено лице.

Изведувањето на овој тип на масажа не се препорачува за време на настинка или воспалени синуси бидејќи дополнително ќе го активира лимфниот состав.

Погледнете го видеото подолу и научете ја се попопуларната техника за подмладување.

Забавувајте се и уживајте во својот домашен третман за подмладување.

Likes:
0 0
Views:
55
Article Categories:
УБАВИНА

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *