За една недела до потенка половина уживајќи во аромата на циметот

Искуствата на жените велат дека овој здрав напиток навистина делува. Максималниот резултат кој може да го очекувате е минус осум сантметри од обемот на струкот за само осум до десет дена.

Трите главни состојки на чајот кој навистина успешно ги елиминира масните наслаги од стомачната регија се зелен чај, цимет и ловоров лист. Оваа комбинација на состојки има силна моќ во забрзувањето на метаболизмот и согорување на маснотиите.

Во сад на оган ставете да зоврие околу еден литар вода ( не повеќе ). Во веќе зовриената вода додајте само едно стапче цимет, 4-5 ловорови листа и една супена лажица зелен чај.

Поклопете го садот и оставете го да отстои околу половина час. Потоа процедете.

Дневно испијте минимум три шолји од овој напиток, наутро пред да појадувате, втората веднаш по појадокот и третата пред да си легнете.

Likes:
0 0
Views:
139
Article Categories:
УБАВИНА

Leave a Reply

Your email address will not be published.