Рецепт: Традиционална македонска салата

Дополнете го вашиот семеен оброк со нашата превкусна традиционална салата со печени пиперки.

Потребни состојки:

– 4 помали домати сечени на коцки
– 2 помали краставици сечени на коцки
– 1 кромид ситно сечкан кромид
– 4 пиперки печени и сечени на тенки ленти
– 50 грама овчо сирење исечено на коцки
– 50 грама кашкавал исечен на коцки
– масло за јадење
– сол

Начин на подготовка:

Сите состојки добро промешајте ги во подлабок сад и зачинете по желба.

Likes:
0 0
Views:
60
Article Categories:
ХРАНА

Leave a Reply

Your email address will not be published.