Испукана кожа на рацете-лекот е во шеќерот

Доколку поради штетните влијанија на одредени продукти кои секојдневно ги употребувате или  поради влијанието на временските услови кожата на вашите раце станала сува,  груба и испукана тогаш домашно приготвениот пилинг од шеќер и маслиново масло брзо и ефикасно ќе ви помогне да ја вратите мекоста на кожата.

За да го подготвите пилингот потребни ви се две лажици бел шеќер и две лажици маслиново масло. Во дланката промешајте ги овие две состојки и веднаш измасирајте се со пилингот меѓу дланките вклучувајќи ги и прсите.

На тој начин ќе ги отстраните сите мртви клетки од површината на кожата.

Потоа измијте ги рацете под млаз млака вода и нанесете хидратантна крема за раце.

Likes:
0 0
Views:
63
Article Categories:
УБАВИНА

Leave a Reply

Your email address will not be published.