Попарата не е само вкусен оброк

Попара – појадок од нашето детство. Ретки се луѓето кои не уживале во вкусот на попарата, леб потопен со пресно млеко.

Вкусна комбинација на состојки во чиј вкус уживаме, но интересен е податокот дека токму овие состојки можат да помогнат кожата на лицето да биде мазна и тонизирана, а темните подочници минато.

Натопете малку леб во топло млеко и нанесете од оваа смеса околу очите. Вака подготвената смеса оставете ја да отстои дваесетина минути. Потоа измијте го лицето со млака вода и нанесете хидратантна крема.

Оваа постапка повторувајте ја секојдневно додека не забележите подобрување.

Оптимални резултати можете да постигнете ако користите козјо млеко.

Leave a Reply

Your email address will not be published.