А

Женски
Ангела– женска форма од името Ангел и значи гласник
Ана– најраспространето име во светот и значи милост
Александра-заштитува, брани
Анастасија– воскресение
Антонија– бесценета, скапоцена
Машки
Александар – Бранител на луѓето, заштитник на луѓето, воин
Андреј – Мажествен, силен, воин

Facebook Comments
Мама365.мк ги задржува сите авторски права. Оваа содржина НЕ смее да се копира, размножува или на било кој друг начин да се дистрибуира без писмено одобрение од мама365.мк. Превземањето може да се врши ЕДИНСТВЕНО со наведување на мама365.мк како извор на содржината, со линк до соодветната содржина поставена на изворната страна www.mama365.mk