Б

Женски

Бојана – води битки
Борјана – борец, онаа која се бори
Бисера – бисер
Бона – добра, чесна
Бјанка – бела, чиста

Машки

Благој – Благ, угоден, благословен
Борис – борба
Бранко – бранител
Бојан – оној кој се плаши
Борче – борец

Facebook Comments
Мама365.мк ги задржува сите авторски права. Оваа содржина НЕ смее да се копира, размножува или на било кој друг начин да се дистрибуира без писмено одобрение од мама365.мк. Превземањето може да се врши ЕДИНСТВЕНО со наведување на мама365.мк како извор на содржината, со линк до соодветната содржина поставена на изворната страна www.mama365.mk