К

Калин – од калина, вид на растение.

Калина – од калина, вид на растение.
Калиопа – име со грчко потекло, на грчки има значење со убаво лице или убаволика.
Кирил – од грчки со значење господарски.
Климент – со латинско потекло и со значење милостив, име на календарски светец.
Константин – име со латинско потекло, на латински значи постојан, исто така е име на календарски светец. Женска варијанта е Константина.
Константина – женска варијанта од името Константин, што на латински значи постојан
Facebook Comments
Мама365.мк ги задржува сите авторски права. Оваа содржина НЕ смее да се копира, размножува или на било кој друг начин да се дистрибуира без писмено одобрение од мама365.мк. Превземањето може да се врши ЕДИНСТВЕНО со наведување на мама365.мк како извор на содржината, со линк до соодветната содржина поставена на изворната страна www.mama365.mk