Ј

Јана – Бог е милостив
Јаков – машко библиско име, име на календарски светец.
Јасна – женско име добиено од придавката јасна, светла.
Јордан – според името на палестинската река Јордан.
Јосиф – машко библиско и евангелиско име, кое на еврејски значи Бог умножува.
Facebook Comments
Мама365.мк ги задржува сите авторски права. Оваа содржина НЕ смее да се копира, размножува или на било кој друг начин да се дистрибуира без писмено одобрение од мама365.мк. Превземањето може да се врши ЕДИНСТВЕНО со наведување на мама365.мк како извор на содржината, со линк до соодветната содржина поставена на изворната страна www.mama365.mk