Љ

Љубен – од љубен, што значи сакан.
Љубомир – сложенка за машко име од љуби и мир, оној кој го сака мирот.
Љубислав – сложенка од љуби и слава, некој кој ја сака славата.
Facebook Comments
Мама365.мк ги задржува сите авторски права. Оваа содржина НЕ смее да се копира, размножува или на било кој друг начин да се дистрибуира без писмено одобрение од мама365.мк. Превземањето може да се врши ЕДИНСТВЕНО со наведување на мама365.мк како извор на содржината, со линк до соодветната содржина поставена на изворната страна www.mama365.mk