Билки во ракија – природен лек против болки во грлото

Објавено на: Dec 28, 2016 од Мама Ане

Ако чувствувате силна болка во грлото и имате потешкотии во голтањето тогаш помогнете си со оваа природна мешавина која може да се пофали со исклучителни аналгетски својства.

Потребни ви се лажица зелен чај, лажица камилица и неколку кришки свеж лимон.

Кон оваа мешавина богата со антиоксиданси  додајте една лажица мед  и 50 милилитри домашна ракија. Процедете и напијте се. За кратко време ќе почувствувате како болката во грлото исчезнува.

 

 


Мама365.мк ги задржува сите авторски права. Оваа содржина НЕ смее да се копира, размножува или на било кој друг начин да се дистрибуира без писмено одобрение од мама365.мк. Превземањето може да се врши ЕДИНСТВЕНО со наведување на мама365.мк како извор на содржината, со линк до соодветната содржина поставена на изворната страна www.mama365.mkКоментари

Би можело да ве интересира и…