Бремените жени да останат дома кога е многу ладно

Објавено на: Jan 10, 2017 од Мама Весна

Иако бременоста на природен начин го зголемува внатрешниот термостат, што значи дека не го чувствувате студот толку многу, сепак не треба да претерувате и да бидете постојано надвор.

Честите прошетки на ладно време се добри за вас и вашето здравје и особено позитивно влијаат врз сонот, но сепак бидете умерени и избегнувајте да му приредувате на организмот нагли температурни промени. Исто така, избегнувајте јавен превоз и поголема група на луѓе заради сезоната на настинки и грип.


Мама365.мк ги задржува сите авторски права. Оваа содржина НЕ смее да се копира, размножува или на било кој друг начин да се дистрибуира без писмено одобрение од мама365.мк. Превземањето може да се врши ЕДИНСТВЕНО со наведување на мама365.мк како извор на содржината, со линк до соодветната содржина поставена на изворната страна www.mama365.mkКоментари

Би можело да ве интересира и…