Чај против слабокрвност

Ако имате проблеми со железото во крвта и со слабокрвност, се што ви треба е достапен и евтин чај. Имено, шолја чај од коприва на ден помага да ја зајакнете крвта, да ја излечите анемијата и да го зајакнете имунитетот.

Засладете го со мед за подобар ефект.

Facebook Comments
Мама365.мк ги задржува сите авторски права. Оваа содржина НЕ смее да се копира, размножува или на било кој друг начин да се дистрибуира без писмено одобрение од мама365.мк. Превземањето може да се врши ЕДИНСТВЕНО со наведување на мама365.мк како извор на содржината, со линк до соодветната содржина поставена на изворната страна www.mama365.mk