Чај за зајакнување на имунетот од мед и билки

Објавено на: Dec 13, 2016 од Мама Ане

Ајдучката трева во комбинација со камилица и природен мед е одличен природен начин за одржување на силниот имунолошки систем.

Во 1 литар врела вода измешајте 1 лажица камилица и 1 лажица ајдучка трева и оставете да отстои 10 минути. Потоа процедете го чајот и оставете да се излади. Во ладниот чај се додава половина лажица мед. По желба додадете и малку лимон.

Оваа природна терапија треба да трае точно шест недели.

Чајот се пие по една чаша пред јадење.


Мама365.мк ги задржува сите авторски права. Оваа содржина НЕ смее да се копира, размножува или на било кој друг начин да се дистрибуира без писмено одобрение од мама365.мк. Превземањето може да се врши ЕДИНСТВЕНО со наведување на мама365.мк како извор на содржината, со линк до соодветната содржина поставена на изворната страна www.mama365.mkКоментари

Би можело да ве интересира и…