Чајна мешавина која помага во борбата против кандидата

Со помош на редовното консумирање на оваа билна мешавина полесно ќе ја победите досадната кандида.

За таа цел потребно е да направите мешавина од следниве билки:

50 грама пелин

50 грама оревов лист

40 грама бршлен

100 грама жалфија

Подготовката на чајот е многу едноставна.

Три лажици од оваа билна мешавина прелијте ги со половина литар топла вода, промешајте и оставете да отсотои околу еден час.  Процедете и пијте два пати на ден.

Facebook Comments
Мама365.мк ги задржува сите авторски права. Оваа содржина НЕ смее да се копира, размножува или на било кој друг начин да се дистрибуира без писмено одобрение од мама365.мк. Превземањето може да се врши ЕДИНСТВЕНО со наведување на мама365.мк како извор на содржината, со линк до соодветната содржина поставена на изворната страна www.mama365.mk