Powered by WP Bannerize

Насмевнете се, насмевката е привлечна

Насмевнете се, насмевката е привлечна

Постојат работи кои ги правиме, а не сме свесни колку нас не прават тие попривлечни. Помеѓу најобичните, а воедно и најпривлечните гестови спаѓаат насмевката и погледот – колку вас некој ќе ве смета за убав и привлечен драстично се менуава од тоа дали сте насмеани.

Дали сте романтични

Дали сте романтични

Еден од почестите проблеми во врските е романтиката, поточно, онаму каде што ја нема. Му замерувате на партнерот што не е повеќе романтичен и што ја користел романтиката само додека не ве освоил!?

Ракописот како тест за интелигенција

Ракописот како тест за интелигенција

Луѓето кои пишуваат грозно, се попаметни од оние со убав ракопис.

Патничка се породи во авион

Патничка се породи во авион

Една Канаѓанка, неочекувано се породила во авион на Ер Канада на летот за Токио, пишуваат странските медиуми.

Учениците во Куманово, продолжуваат со наставата

Учениците во Куманово, продолжуваат со наставата

Општинскиот кризен штаб во Куманово кој заседаваше утрово, информираше дека учениците од утре повторно ќе следат  настава. Исто така, првична хуманитарна помош ќе почне да се дели за граѓаните од засегантото подрачје од „Тоде Мендол“.

Жена роди близнаци од двајца татковци

Жена роди близнаци од двајца татковци

Две девојчиња близначки имаат различни татковци, а овој  уникатен случај бил разјаснет благодарение на ДНК анализа за време на тест за утврдување на татковство. Девојките со иницијали A.M. и B.M. се родени во 2013 година.

Ослабете 5 килограми за три дена

Ослабете 5 килограми за три дена

Оваа диета е многу едноставна и дава одлично резултати. За само 3 дена ќе ослабете до 5 килограми.

Прочитајте какво лето не очекува

Прочитајте какво лето не очекува

Познатата американски метеоролошка фирма „AccuWeather“ ги објави најновите прогнози за претстојната летна сезона во Европа. Според нив, во овој дел од Европа ќе биде најжешко, а летото ќе се карактеризира со високи температури и суша.

Што стана со домашното воспитување

Што стана со домашното воспитување

Во изминатите децении, семејниот живот во западните земји драстично се промени. Порано, родителите имаа авторитет, а децата им беа послушни. Но денес, во многу семејства работите се сменети. Размисли за следниве ситуации.

Како да им соопштите на децата лоши вести

Како да им соопштите на децата лоши вести

Викендов на нашата држава и се случи голема трагедија, со тоа што осум полицајци загинаа во престрелка со терористичка група во Куманово. Вчера и денеска во Македонија беше прогласен Ден на жалост, а не работат ниту градинките и училиштата во Куманово.Голем број деца беа евакуирани од нивните домови, што несомнено предизвика голема траума кај нив.

Родени близначки со различни татковци

Родени близначки со различни татковци

Судијата на Вишиот суд во Њу Џерси соопштил дека близначките, родени во 2013 година, имаат различни татковци.

Powered by WP Bannerize