Powered by WP Bannerize

(Видео) Како изгледа нормален ден од родителска, а како од детска перспектива

(Видео) Како изгледа нормален ден од родителска, а како од детска перспектива

„Вашето нормално, на нив може да им биде магично“, гласи пораката на видеото кое го освои светот и растопи многу срца. Многу родители се сложуваат дека некои денови им се неподносливо долги, но затоа година прелетува за миг.

Видео: Бебиња за прв пат пробуваат лимон

Видео: Бебиња за прв пат пробуваат лимон

Вкусно, освежително, но и многу кисело. Погледнете ја оваа урнебесно смешна видео компилација на бебиња кои за прв пат пробуваат лимон.

Видео: Шест интересни готварски трикови

Видео: Шест интересни готварски трикови

Дали некогаш  сте се обиделе да направите тестенини во различни бои?

Видео: Како најлесно да ја одвоите жолчката од јајцето

Видео: Како најлесно да ја одвоите жолчката од јајцето

Советот од следното видео сигурно ќе биде добрeдојден за секоја домаќинка. Брзо, ефикасно и уредно одвојте ја жолчката од јајцето и подгответе вкусни специјалитети.  

Видео: Како на еден обичен ден гледа мајката, а како ќерката

Видео: Како на еден обичен ден гледа мајката, а како ќерката

Додека мама е уморна обидувајќи се да постигне се, а на крајот од денот пред очите и се само тешките моменти од минатите 24 часа, спомените на малата ќеркичка се обоени во розово-детето се сеќава само на убавите моменти од денот кој поминал.

Видео: Како до подобар сон

Видео: Како до подобар сон

Легнати сте во креветот но поминуваат часови додека вие будни гледате во часовникот или немирно се превртувате во постелата?

(Видео) Како мајката изгледа од агол на бебето

(Видео) Како мајката изгледа од агол на бебето

Во секојдневниот живот, мајките ги бришат валканите раце на децата, ги капат, ги хранат, ги спремаат, си играат, трчаат, ги негуваат, ги лекуваат, им викаат, ги прегрнуваат.

Дали и вие ги правите најчестите родителски грешки

Дали и вие ги правите најчестите родителски грешки

Лори Петро е едукатор за родители која особено се осврнува на ефективната комуникација, воспоставување емоционална врска низ доверба, емпатија, љубов како и поставување здрави граници со децата.

Видео: Како најдобро да го започнете утрото

Видео: Како најдобро да го започнете утрото

Одберете ја вистинската утринска активност бидејќи таа е важна за менталното здравје на секој од нас.

Видео: Дупла плетенка – пролетна хит фризура

Видео: Дупла плетенка - пролетна хит фризура

Овие плетенки се хит фризура, а станаа популарни благодарение на Ким Кардашиан. 

Видео: Шминкајте се со помош на лажица

Видео: Шминкајте се со помош на лажица

Со помош на најобична лажица можете прецизно да нанесете сенка, маскара и моливче за очи а при тоа да не се замачкате и да одржите јасни линии. 

Powered by WP Bannerize