Powered by WP Bannerize

Видео: Тест кој открива дали сте добри лажговци

Видео: Тест кој открива дали сте  добри лажговци

Според психологот Ричард Вајсмен постои едноставен тест за утврдување дали некој добро лаже или не.

(Видео) Уметност на создавање на лицето во матката

(Видео) Уметност на создавање на лицето во матката

Толку луѓе има во светот, сите имаме очи, уста, нос а повторно секое лице е приказна за себе.

Погледнете го мајчинскиот пакет кој во Финска им се дава на сите мајки кога ќе се породат

Погледнете го мајчинскиот пакет кој во Финска им се дава на сите мајки кога ќе се породат

Финска важи за една од финанскиски најмоќните држави во светот. Во оваа држава мајчинскиот пакет е воведен уште во 1938 година а и следува на секоја бремена жена која ќе се породи во државата.

Видео: Како најлесно да излупите јајце

Видео: Како најлесно да излупите јајце

Овој интересен и корисен кујнски трик ќе ви се најде при рака кога ќе посакате што побрзо и поефективно да излупите неколку јајца.

Видео: Бебенце за прв пат пробува авокадо

Видео: Бебенце за прв пат пробува авокадо

Ова преслатко бебенце по се изгледа не е баш голем љубител на оваа овошка. 

Видео: Девет месеци бременост спакувани во само четири минути

Видео: Девет месеци бременост спакувани во само четири минути

Прекрасна 3D визуелизација на развојот на ембрионот во матката на мајката.

Видео: До совршено нашминкани очи со помош на парче селотејп

Видео: До совршено нашминкани очи со помош на парче селотејп

Употребете само едно парче селотејп за да си го олесните шминкањето.

Видео: Прекрасната Јулија овогодинешен евровизиски претставник на Русија

Видео: Прекрасната Јулија овогодинешен евровизиски претставник на Русија

Јулија Самоилова, 27 годишна девојка која како лице со попреченост се движи со помош на количка, ќе биде овогодинешниот претставник на Русија на Евровизија во Украина.

Видео: Трудница фантастично танцува салса

Видео: Трудница фантастично танцува салса

Гема Марин е прекрасната трудница и извонредна танчерка која го воодушеви светот танцувајќи салса со својата неродена керќичка во стомакот.

(Видео) Првата година на бебето во 20 секунди

(Видео) Првата година на бебето во 20 секунди

Погледнете го невообичаенотo видео кое го сними таткото Сем, а во кое може да се види колку ќеркичката Гема пораснала за една година.

Видео: Три годишно дете танцува на сцена

Видео: Три годишно дете танцува на сцена

Талентот за танцување лесно се препознава уште од мали нозе. Доказ за тоа е ова преслатко три годишно момнченце кое ужива во танцувањето пред огромната публика.

Powered by WP Bannerize