Powered by WP Bannerize

ВИСТИНСКО ЧУДО: Мајка се породила двапати за два месеци

ВИСТИНСКО ЧУДО: Мајка се породила двапати за два месеци

Кога останала бремена, 41-годишна жена од Романија дознала дека чека близначки. Во ноември минатата година, кога била во седми месец бременост, почувствувала болки и отишла во породилиште.

ВИДЕО: Посветено на сите родители– се пронајдовте?

ВИДЕО: Посветено на сите родители– се пронајдовте?

Ова видео е навистина урнебесно, но сосема реално и дел од секојдневието на секој родител.

Видео кое ќе ви го стопли срцето: Љубовта на едно куче

Видео кое ќе ви го стопли срцето: Љубовта на едно куче

Кучето Чарли е незаменлив дел од ова семејство.

Мајка родила близначки во период од два месеца

Мајка родила близначки во период од два месеца

Докторите останале во чудо кога една 41-годишна мајка од Романија родила близначки во период од два месеци.

Сладок подарок за тато

Сладок подарок за тато

Се сеќавате на оние моменти кога бебето мрда, тато ќе ја стави раката на стомакот и тоа ќе престане или пак не може да го почувстува.

ВИДЕО: Мама лаже, но за едно никогаш не лаже…

ВИДЕО: Мама лаже, но за едно никогаш не лаже...

Прекрасно видео, посветено на сите мајки. Во него мало момче опишува за што се лаже неговата мајка…

(Видео) Дали е ова најљубоморното дете на светот?

(Видео) Дали е ова најљубоморното дете на светот?

Прашањето „дали ја сакаш сестричката“ и „дали ти се допаѓа“ го провоцираат девојчето, а во паузите од плакање и викање одговара негативно.

Видео: Децата не сакаат да бидат уценувани

Видео: Децата не сакаат да бидат уценувани

Детските психолози и научници тврдат дека децата не сакаат да бидат уценувани, она што го сакаат-сакаат да го добијат во моментот без доплнителни преговори. Што се случува кога пред себе ќе го добијат омиленото колаче, но, не смеат да го изедат, затоа што доколку не го изедат, за кратко време ќе добијат плус уште едно од своите омилени колачиња. …Погледнете го видеото, дефинитивно ќе изнуди насмевка на Вашите лица.

ВИДЕО: Преслатко детенце се бори со дождот

ВИДЕО: Преслатко детенце се бори со дождот

Погледнете го ова преслатко детенце кое буквално се бори со дождот.

(Видео): Чудото на животот

(Видео): Чудото на животот

Без разлика во која животна фаза сте, ова видео вреди да се погледне. Тоа е анимација на оплодувањето, развојот на фетусот се до породувањето, на начин кој е тешко да се замисли. Магичен приказ на неверојатен зачеток на живот во кое се гледа дека секое ново дете е вистинско чудо за себе и заслужува воздишки. Уживајте.

(Видео) Децата се трудат да останат будни

(Видео) Децата се трудат да останат будни

Погледнете ја забавната компилација на бебиња и деца кои се трудат да останат будни додека јадат или си играат. Климаат со главите на сите страни, се обидуваат да задржат рамнотежа. Можеби ви е познато како искуство со сопствените деца?

Powered by WP Bannerize