Powered by WP Bannerize

Видео: Шест минути утрински вежби

Видео: Шест минути утрински вежби

Не постои подобар начин да се расоните наутро од малку физичка активност која ќе ви ја покрене циркулацијата.

Видео: Седум генијални начини да се ослободите од мравките

Видео: Седум генијални начини да се ослободите од мравките

Присуството на мравки се проблем од кој што не можете да се решите.

Видео: Неколку трикови за почист дом

Видео: Неколку трикови за почист дом

Овие петнаесетина корисни трикови можат да ви го олеснат секојдневието, а вие на побрз и поефикасен начин да ја одржувате хигиената во домот.

(Видео) Како за лето се подготвуваат жените, а како мажите

(Видео) Како за лето се подготвуваат жените, а како мажите

Нема жена која нема да се препознае во видеото кое на духовит начин прикажува на што жените се подготвени за да изгледаат убаво, а колку време и труд за тоа одвојуваат мажите.

Видео: Интересен начин за подготовка на виршлите

Видео: Интересен начин за подготовка на виршлите

Ако сте љубител на скарата, тогаш погледнете го ова видео и научете како на еден интересен и несекојдневен начин да ги подготвите виршлите протнувајќи само едно стапче низ нивната средина.

Видео: Како до правилно нагласени контури на лицето

Видео: Како до правилно нагласени контури на лицето

Контурирањето на лицето, во зависност од неговата форма, во голема мера може да постигне слим ефект.

Видео: Како да направите торта „зебра“

Видео: Како да направите торта „зебра“

Оваа торта од надвор изгледа како зебра, но кога ќе ја пресечете, ќе ги изненадите сите со волшебните бои на виножитото што се кријат во нејзината внатрешност.

Видео: Како да се справите со тантрумите кај децата

Видео: Како да се справите со тантрумите кај децата

Тантрумите со право може да се наречат едни од најголемите предизвици во родителството, особено специфични за раниот детски развој.

Тинејџер дизајнираше градник кој детектира рана фаза на тумор на дојка

Тинејџер дизајнираше градник кој детектира рана фаза на тумор на дојка

На само 13 години, тинејџерот од Мексико Хулијан Риос Канту бил сведок на борбата на неговата мајка со рак на дојка.Ова болно и трауматично искуство ги инспирирало денес 18-годишниот Хулијан да дизајнира градник кој детектира тумор на дојка во рана фаза.

Децата се заљубуваат на четири години

Децата се заљубуваат на четири години

Научно е докажано дека кога ќе наполнат три години, децата почнуваат да прават разлика помеѓу маж и жена. Тоа значи дека тогаш се идентификуваат со полот на кој му припаѓаат и почнуваат да се интересираат за работите кои ги прават оние од припадниците на спротивниот пол.

Видео: Ефикасни вежби за рамен стомак

Видео: Ефикасни вежби за рамен стомак

Практикувајте ги овие вежби барем десетина минути дневно, и за кратко време ќе бидете воодушевени од резултатите.

Powered by WP Bannerize