Powered by WP Bannerize

(Видео) Нов тренд во светот за капење на бебињата

(Видео) Нов тренд во светот за капење на бебињата

Капењето на бебе во судопер не е вообичаена пракса на мајките, додека во светот таа пракса доби унапредена верзија. Сега  е во тренд капење во сунѓерест цвет за судопер во кој бебето практично и сигурно може да се искапе.

Видео: Оваа торта е новиот хит на детските забави

Видео: Оваа торта е новиот хит на детските забави

Оваа несекојдневна торта е новиот хит на детските забави. Интересна е за гледање, превкусна за консумирање и претставува вистинско изненадување за секое дете.

Уникатни велигденски јајца со салфети

Уникатни велигденски јајца со салфети

Најголемиот христијански празник е на пат а секоја домаќинка сака да исфарба уникатни јајца на кои ќе се радуваат нејзините најмили.

Видео: Корисни трикови кои ќе ви ја олеснат употребата на бебешката количка

Видео: Корисни трикови кои ќе ви ја олеснат употребата на бебешката количка

Интересно видео кое изобилува со ефикасни и корисни трикови и совети како полесно да употребувате детската количка. 

Видео: Мали трикови кои го прават мајчинството полесно

Видео: Мали трикови кои го прават мајчинството полесно

Мајчинството може да биде многу напорно и тешко. За среќа постојат мали но ефикасни трикови кои можат значително да олеснат секојдневието на секоја мајка. 

Видео: Лесни вежби за нормално породување

Видео: Лесни вежби за нормално породување

Трудници, подгответе го вашето тело за чинот на породувањето со редовно практикување на овие едноставни и лесни вежби. 

Видео: Зошто е важно земањето на фолна киселина пред и за време на бременоста

Видео: Зошто е важно земањето на фолна киселина пред и за време на бременоста

Интересно едукатнивно видео кое го прикажува значењето на фолната киселина за правилниот развиток на плодот во текот на бременоста.

Видео: Девет месеци во мајчиниот стомак

Видео: Девет месеци во мајчиниот стомак

Ова видео нуди величествен приказ на развојот на плодот во мајчината утроба, започнувајќи од самото зачнување па се до моментот на раѓање. 

(Видео) Има само 16 месеци и плива како професионалец

(Видео) Има само 16 месеци и плива како професионалец

Во последно време се почесто се организираат т.н курсеви за пливање за бебињата. Во светот, се повеќе бебињата ги пуштаат да пливаат.

Видео: Нова техника на бојадисување на јајца која ги воодушеви домаќинките

Видео: Нова техника на бојадисување на јајца која ги воодушеви домаќинките

За да добиете несекојдневна боја на велигденските јајца всушност и не треба да вложите многу труд.

Видео: Како да подготвите превкусен сладолед за само неколку минути

Видео: Како да подготвите превкусен сладолед за само неколку минути

Леден десерт кој ќе стане вашиот незаменлив начин на освежување во летните денови кои следат.

Powered by WP Bannerize