Powered by WP Bannerize

Како стареат мажите а како жените

Како стареат мажите а како жените

Првата брчка на челото е вовед во стрес, со кој ќе се носите цел живот…

Видео: Магичниот момент на зачнувањето

Видео: Магичниот момент на зачнувањето

Интересно видео кое го прикажува процесот на овулација и оплодување на јајце клетката, магичниот момент на зачнувањето на уште едно прекрасно бебенце.

Видео, кое не носи низ прекрасните моменти на раст и развој на бебето во мајчиниот стомак.

Прекрасно, непроценливо…

Видео: Што треба да очекувате ако имате закажано мамографски преглед

Видео: Што треба да очекувате ако имате закажано мамографски преглед

Мамографијата е преглед на дојките при кој се употребува посебна апаратура што користи ниска доза на рентгентски зраци преку кои јасно може да се воочат било какви промени на клетките во дојките.

Новородени близначиња плачеа додека лекарите не ги ставиле едно до друго

Новородени близначиња плачеа додека лекарите не ги ставиле едно до друго
Има ли нешто поубави од раѓање на нов живот? Да се биде сведок во првите секунди е многу важно и вредно, особено кога станува збор за такви неверојатни моменти како што се уловени во ова видео кое го снимила Лоние Пакстон.

Ни велеа дека е невозможно но моето дете оздраве од аутизам

Ни велеа дека е невозможно но моето дете оздраве од аутизам
Аутизам е, многу ќе кажат болест на новиот век која рапидно расте во последните неколку години. Неодамна во јавност излегоа информации од кодош во Американскиот центар за контрола и превенција на болести кои докажуваат дека вакцините го предизвикуваат аутизмот.

Мајка со мобилен го снимила раѓањето на своето дете со царски рез

Мајка со мобилен го снимила раѓањето на своето дете со царски рез
Ако некогаш сте се сомневале во тезата дека мајките можат со еднаков успех да прават повеќе работи истовремено, ние имаме доказ дека сте имале грешно верување.

Kако чука срцето на момците кога ги запросуваат девојките

Kако чука срцето на момците кога ги запросуваат девојките

Имено, еден корисник на “Reddit” носел уред за мерење на отчукувањата на срцето пред да ја запроси својата девојка.

Видео: Како до чиста рерна за само петнаесетина минути

Видео: Како до чиста рерна за само петнаесетина минути

Дури и кога се во прашање најтврдокорните маснотии во рерната не треба да се сомневаме во моќта на сода бикарбоната.

Витки нозе за само 10 минути

Витки нозе за само 10 минути

Нозете се еден од најважните атрибути кај женското тело, а и не е така тешко и невозможно да имате витки и цврсти нозе.

Како изгледаат првите 60 секунди живот

Како изгледаат првите 60 секунди живот

Од моментот кога ќе излезете од стомакот и за првпат ќе вдишете воздух, чувствувате болка во белите дробови кои се шират и затоа почнувате да плачете.

Видео: Историјата на женските градници

Видео: Историјата на женските градници

Списанието Glamour Magazine во ова интересно видео ни ја прикажува еволуцијата на женските градници низ вековите наназад.

Powered by WP Bannerize