Powered by WP Bannerize

Видео: Како да направите торта „зебра“

Видео: Како да направите торта „зебра“

Оваа торта од надвор изгледа како зебра, но кога ќе ја пресечете, ќе ги изненадите сите со волшебните бои на виножитото што се кријат во нејзината внатрешност.

Видео: Како да се справите со тантрумите кај децата

Видео: Како да се справите со тантрумите кај децата

Тантрумите со право може да се наречат едни од најголемите предизвици во родителството, особено специфични за раниот детски развој.

Тинејџер дизајнираше градник кој детектира рана фаза на тумор на дојка

Тинејџер дизајнираше градник кој детектира рана фаза на тумор на дојка

На само 13 години, тинејџерот од Мексико Хулијан Риос Канту бил сведок на борбата на неговата мајка со рак на дојка.Ова болно и трауматично искуство ги инспирирало денес 18-годишниот Хулијан да дизајнира градник кој детектира тумор на дојка во рана фаза.

Децата се заљубуваат на четири години

Децата се заљубуваат на четири години

Научно е докажано дека кога ќе наполнат три години, децата почнуваат да прават разлика помеѓу маж и жена. Тоа значи дека тогаш се идентификуваат со полот на кој му припаѓаат и почнуваат да се интересираат за работите кои ги прават оние од припадниците на спротивниот пол.

Видео: Ефикасни вежби за рамен стомак

Видео: Ефикасни вежби за рамен стомак

Практикувајте ги овие вежби барем десетина минути дневно, и за кратко време ќе бидете воодушевени од резултатите.

Видео: Како да подготвите смути од спанаќ и праска

Видео: Како да подготвите смути од спанаќ и праска

Интересно видео кое прикажува како да го подготвите овој вкусен и здрав напиток.

Видео: Колку треба да јадеме за да не се здебелиме

Видео: Колку треба да јадеме за да не се здебелиме

Не постои совршен начин за мерење на количината на храна која ни е потребна за да се одржиме во идеална форма- тврди нутриционистката Алис Гибсон.

Видео: Како да го масирате вашето бебе

Видео: Како да го масирате вашето бебе

Масажата го развива и го зајакнува телото на бебето, а воедно овозможува поврзаност помеѓу мајката и бебето и тие подобро да се запознаат и да се зближат.

Видео: Поглед низ очите на бебето

Видео: Поглед низ очите на бебето

Сигурно сте се запрашале како бебињата ја гледаат и доживуваат околината во која што се наоѓаат?

Видео: Малите борби во секојдневието на секоја трудница

Видео: Малите борби во секојдневието на секоја трудница

Интересно кратко видео кое ги прикажува секојдневните мали борби и непријатности со кои се соочува секоја трудница.

Видео: Како изгледа дневникот на една трудница

Видео: Како изгледа дневникот на една трудница

Моделот и глумица Ферис Патон со една поинаква намера овој пат застана пред камерите.

Powered by WP Bannerize