Powered by WP Bannerize

Видео: 24 часа со новороденчето

Видео: 24 часа со новороденчето

Малиот и пресладок Џошуа, на видеото во друшво на неговиот татко е стар само две недели.

Видео: Вежби за рамен стомак

Видео: Вежби за рамен стомак

Да, можно е! Со малку повеќе упорност и голема желба, а при тоа со одвоени само четири минути во текот на денот вашиот стомак ќе биде рамен и слободен од масните наслаги.

Видео: Татко и помага на неговата неподвижна ќеркичка да танцува на сцена

Видео: Татко и помага на неговата неподвижна ќеркичка да танцува на сцена

Малата и преслатка Мекензи, иако боледува од митохондрично генетско нарушување и е во инвалидска количка, со помош на нејзиниот татко, посетува часови по гимнастика и танцување.

Видео: За само пет минути подгответе превкусен мус од чоколадо

Видео: За само пет минути подгответе превкусен мус од чоколадо

Поради едноставната подготовка, овој десерт стана вистински хит на интернет. 

Видео: Блескаво чиста рерна со сода бикарбона и оцет

Видео: Блескаво чиста рерна со сода бикарбона и оцет

Во пластично шише со распрснувач ставете мешавина од 50 мл оцет и  100 мл вода.Со таа течност испрскајте ги нечистите делови од рерната.

Видео: Најефективното чистење на бањата што сте го виделе до сега

Видео: Најефективното чистење на бањата што сте го виделе до сега

Мислите дека не е возможно да го исчисите вашето купатило за само три минути и триесетина секунди?

Видео: Интересни трикови за „рециклирање“ кои ќе ви заштедат пари

Видео: Интересни трикови за „рециклирање“ кои ќе ви заштедат пари

Ова видео е богато со лесни и корисни трикови со кои дефитивно ќе заштедите многу пари, а исто така видеото ќе ја разбуди вашата креативност и лесно ќе научите како сами да направите нова маичка или високи потпетици.

(Видео) Како изгледа нормален ден од родителска, а како од детска перспектива

(Видео) Како изгледа нормален ден од родителска, а како од детска перспектива

„Вашето нормално, на нив може да им биде магично“, гласи пораката на видеото кое го освои светот и растопи многу срца. Многу родители се сложуваат дека некои денови им се неподносливо долги, но затоа година прелетува за миг.

Видео: Бебиња за прв пат пробуваат лимон

Видео: Бебиња за прв пат пробуваат лимон

Вкусно, освежително, но и многу кисело. Погледнете ја оваа урнебесно смешна видео компилација на бебиња кои за прв пат пробуваат лимон.

Видео: Шест интересни готварски трикови

Видео: Шест интересни готварски трикови

Дали некогаш  сте се обиделе да направите тестенини во различни бои?

Видео: Како најлесно да ја одвоите жолчката од јајцето

Видео: Како најлесно да ја одвоите жолчката од јајцето

Советот од следното видео сигурно ќе биде добрeдојден за секоја домаќинка. Брзо, ефикасно и уредно одвојте ја жолчката од јајцето и подгответе вкусни специјалитети.  

Powered by WP Bannerize