Powered by WP Bannerize

Работи кои не смеете да и ги кажете на вработена мајка

Работи кои не смеете да и ги кажете на вработена мајка

Некои реченици ги нервираат и растажуваат мајките кои, покрај тоа што ги воспитуваат и негуваат своите деца, секој работен ден одат и на работа. Дознајте што не смеете никогаш да им кажете или да ги прашате.

Жените кои работат навечер имаат 80% помали шанси да забременат

Жените кои работат навечер имаат 80% помали шанси да забременат
Според истражувањето спроведено на Универзитетот со Саутемптон било утврдено дека нередовниот сон и работата навечер со себе носи ризик од абортус, нередовни менструации и проблеми со плодноста кај жените. Жените кои работат ноќни смени имаат дури за 80% помали шанси да забременат и да родат дете, се вели во новото истражување.

Реченици кои не треба да им ги кажете на вработените мајки

Реченици кои не треба да им ги кажете на вработените мајки

Многу често вработените мајки се наоѓаат во незгодна ситуација. Добро размислете пред да поставите прашање, особено внимавајте со оние мајки кои мали деца, бидејќи тие се оние кои се изложени на бројни притисоци од сите страни.

Емилија Долинска: Мама Миа и хитовите на АББА се вредност што ги поврзува генерациите

Емилија Долинска: Мама Миа и хитовите на АББА се вредност што ги поврзува генерациите

Мама Миа, мјузиклот кој го освои светот, за три дена ќе биде претставен пред македонската публика. Благодарение на Теди Медиа Груп и нејзиниот прв човек , Емилија Долинска, Скопје цели три дена ќе “дише” во духот на Бродвеј. Која е дамата која со својата идеја успеа да изненади многумина и да предизвика вистински восхит ќе имате можност ексклузивно да проследите од интервјуто токму со неа.

Интервју со Весна Петрушевска-Секој може да роди, најважно е да воспиташ искрено

Интервју со Весна Петрушевска-Секој може да роди, најважно е да воспиташ искрено

Силна, енергична и строга, кон себе, кон семејството и на сцената. Актерката Весна Петрушевска во интервју за мама365 зборува за соочувањето со проблемот за зачнување дете, за мајчинството, за животот со Кирил и Мина.

Знаете дека сте мајка кога…

Знаете дека сте мајка кога...

Знаете дека сте мајка кога:

Кога за седум минути ќе успеете да направите се она што некои луѓе го прават за цел ден.

Како да бидете добра мајка

Како да бидете добра мајка

Велат, мајката е среќна тогаш кога и нејзините деца се среќни. Постојано инвестирајте во вашите деца пред се на тој начин што ќе ги сакате безусловно.Љубовта знае да направи разлика во начинот на кој што вашето дете ќе биде воспитано и во тоа каква личност ќе биде кога ќе созрее.

Семејното осигурување нуди безбедност за тие кои најмногу ги сакаме, интервју со извршниот директор на ГЛС осигурување

Семејното осигурување нуди безбедност за тие кои најмногу ги сакаме, интервју со извршниот директор на ГЛС осигурување

Нема ништо поважно од безбедноста и среќата на нашето семејство. Кога некој од нив е повреден, повредени сме и ние, дури, честопати, нивната болка не боли повеќе отколку тоа да е на нашето тело. Семејното осигурување се повеќе зема замав.

Календар на нега на зафатена мама

Календар на нега на зафатена мама

Поради сите обврски, ретко мајките имаат време за посета на козметички салони и уживање во третмани за разубавување и опуштање. Но тоа не значи дека мора да се откажете од малите ритуали во кој сите уживаме.

Се е подготвено за доаѓањето на Виктор, интервју со Бона Пауновска-Тасевски

Се е подготвено за доаѓањето на Виктор, интервју со Бона Пауновска-Тасевски

Убавата водителка на Алфа ТВ, Бона Пауновска-Тасевски, која од неодамна живее во Америка со својот сопруг, наскоро очекува принова. Бременоста и мајчинството беа убав повод за да направиме интервју со нејзе.

Вработените мајки се поретко чувствуваат грижа на совест

Вработените мајки се поретко чувствуваат грижа на совест

Само 13 проценти од мајките се чувствуваат виновни, дека не поминуваат доволно време со своите деца поради работните обврски.

Powered by WP Bannerize