Powered by WP Bannerize

Нела е мојот центар на Светот, интервју со Љубица Јаневска – Ивановска

Нела е мојот центар на Светот, интервју со Љубица Јаневска - Ивановска

По 8 месеци докажување и уживање во мајчинството, убавата презентерка на Канал 5, Љубица Јаневска-Ивановска, во првото интервју откако доби нова животна улога, зборува за нејзината ќеркичка Нела, за семејството, за желбите за иднината на својата Нела.

Билјана: Природата прави чуда, а жената е најблагородното чудо

Билјана: Природата прави чуда, а жената е најблагородното чудо

Билјана Ѓоргиовска-Анѓушев е пред се мајка а потоа дизајнерка, модна критичарка, поранешна водителка и манекенка. Пред четири месеци, таа и нејзиниот сопруг Кире ја добија ќеркичката Ева со која времето и поминува како да е една секунда.Но, како што вели, најважна е добра организација. Ева е расположена за играње во секој период од денот, па дури и навечер.Ги советува мајките да си играат со своите деца, но исто така за нашите читателки дава неколку модни совети за вас и вашите дечиња.

Нема лош однос помеѓу снаите и свекрвите, има културни и некултурни луѓе-интервју со Татјана Стојановска

Нема лош однос помеѓу снаите и свекрвите, има културни и некултурни луѓе-интервју со Татјана Стојановска

На телевизија секогаш убава и професионална, синоним за македонското презентерство. Татјана Стојановска е препознатлив лик од нашите екрани чија публика секојдневно се воодушевува. Сепак, се чини дома ја има најголемата улога. Таму е како и секоја друга жена-мајка и домакинка, а тоа е една од најважните задачи во животот. За односот мајка-син, за справувањето со пубертетот на Матеј, за влијанието на нејзината професија врз синот, но и визијата за идеална свекрва прочитајте во ова интервју.

Мајки, внимателно какви шминки ставате на лицето на вашето дете- интервју со Златица Поповска, професионален шминкер

Мајки, внимателно какви шминки ставате на лицето на вашето дете- интервју со Златица Поповска, професионален шминкер

Идол на секое мало девојче е мама. А мама има шминка и кармин. Најголема среќа е кога мама ќе дозволи огледалце и кармин да држи малата принцеза во рака. Желбата да им удоволиме се на нашите деца понекогаш може да биде опасна. Мама365 на оваа тема разговара со Златица Поповска, професионален шминкер и визажист која 13 години ги шминка балерините во МОБ. Нејзиното долгогодишно искуство доволно говори за познавањето на структурата на шминките која е (не)безбедна и за деца.

Цела недела не заспав од среќа кога го родив Стефан, интервју со Александра Велинова

Цела недела не заспав од среќа кога го родив Стефан, интервју со Александра Велинова

Темпераментен и мудар, немирен и најмил! Вака ТВ водителката Александра Велинова го дефинира својот син. Целиот нејзин свет сега се врти околу Стефан. За родителската љубов, за нејзиниот син и за плановите за големо семејство зборуваме во ова интервју.

„ На моите близначиња им го ветив и најневозможното “, интервју со Анкица Стојановска-Митровска

„ На моите близначиња им го ветив и најневозможното “, интервју со Анкица Стојановска-Митровска

Оние жени што се жалат колку им е тешко дома со детето, замолчуваат само пред мајка што родила близнаци! Познатата ТВ и радио водителка, Анкица Стојановска-Митровска, на свет донесе близначиња. Марко и Ива се нејзиниот нов живот. За бременоста, породувањето, чувањето и растењето на децата, мама365 разговараше со нејзе. 

Кога гинекологот се породува

Кога гинекологот се породува

Вечна мистерија е кој ги шиша берберите и кој ги породува гинеколозите. Мама365 се одлучи да го одгатне проблемот за вторите. Направивме интервју со асистент д-р Корнелија Д. Трајкова, специјалист гинеколог акушер, магистер по медицински науки.

Powered by WP Bannerize