Powered by WP Bannerize

Трогателно писмо на дете чии родители се разведуваат

Трогателно писмо на дете чии родители се разведуваат

Ова писмо стана вистински интернет хит, а неговите зборови допреа до неговите родители. Ова е доказ дека децата и тоа како знаат кога нешто не е во ред, ова момче сите зборови ги преточил во силни емоции.

Љубов на детски начин-најискрените одговори во светот

Љубов на детски начин-најискрените одговори во светот

Уште еднаш се потврдува дека децата се најискрените суштества на светот, кои знаат да ја кажат најголемата суштина за која возрасните би бирале зборови и не би успеале толку добро и толку вистински да ја објаснат.На прашањето „Што значи љубовта?“, децата даваат одговори подобри од кој било друг возрасен.

Што се прави мама пред да оди на работа

Што се прави мама пред да оди на работа

Да се биде мајка е работа со полно работно време, меѓутоа работите се уште покомплицирани за оние кои работат надвор од својот дом.Една мајка го споделила своето искуство…

Исповед на една жена болна од рак- поранешната сопруга на мојот маж ќе го роди моето дете

Исповед на една жена болна од рак- поранешната сопруга на мојот маж ќе го роди моето дете

27- годишната Ребека Хенкис ја изгубила волјата за живот откако и бил дијагностициран рак додека со својот сопруг се обидувале да остане трудна и да роди бебе. Ребека имала рак на матката и пред да започне со лечење таа земала ембриони и ги замрзнала.

Писмо од една домаќинка до сите жени

Писмо од една домаќинка до сите жени

Ви пренесуваме писмо од една домаќинка која се обраќа до сите жени. Вреди да се прочита.

Писмо од наша читателка: По девет години борба, во раце држев мое чедо

Писмо од наша читателка: По девет години борба, во раце држев мое чедо

Можете да бидете успешни во животот, да бидете на врв на кариерата, да заработувате многу пари, да имате имоти и заштеди, но најголемиот успех за секоја жена е да стане мајка! Тогаш се станува споредно! Една наша читателка која побара да остане анонимна сакаше да ја сподели нејзината приказна, нејзината битка со животот за да стигне до целта-да стане мајка. Таа за нас не е борец, таа за нас е херој! Прочитајте зошто.

Писмо од мајка што ќе ве расплаче и насмее

Писмо од мајка што ќе ве расплаче и насмее

Писмото што блогерката Сандра Тодоровиќ им го напишала на своите деца полека станува голем хит во регионот. Радио Сараево го пренесува писмото, во кое мајката Сандра им остава детални инструкции и совети на своите деца за во случај, не дај боже, да ја стрефи некоја непредвидена околност.Ги пишувам овие редови за во случај не дај боже да ме дрмне некој скап автомобил додека преминувам улица на зелено, или да ме посети оној Германец Алцхајмер, па да заборавам кои сте и чии сте.

Тажни приказни

Тажни приказни

Ова се лични сведочења за абортуси. Ги насловивме како тажни приказни. Прочитајте зошто!

Исповед на една жена:Ако сакате да станете мајка, никогаш не се откажувајте

Исповед на една жена:Ако сакате да станете мајка, никогаш не се откажувајте

Ова е приказна на една мајка. Приказна за една тешка борба за да се добие дете! Вреди да се прочита!

Што се кажуваат жените додека се породуваат

Што се кажуваат жените  додека се породуваат

Породилната болка се вбројува во најболните нешта што една жена ги поминува во животот. Тоа е момент на агонија, момент кога „се соочуваме со смртта“, момент кој да не би имал толку голема причина да се помине, секоја жена би го прескокнала. И откако ќе го земеме бебето во прегратка- се се заборава! Затоа со бабицата Сања од родилна сала решивме да се насмееме. Само за Мама365  открива што се кажуваат жените додека се породуваат. Еве неколку реченици што ги издвојуваме:

Исповед на една мајка: Поради вишокот килограми ќе го загубев моето бебе

Исповед на една мајка: Поради вишокот килограми ќе го загубев моето бебе

Лејла Монджи, мајка од Велика Британија изгуби половина од својата тежина, откако одвај остана жива заедно со нејзината ќерка Бела на породувањето.

Powered by WP Bannerize