Powered by WP Bannerize

Хималајска сол против мигрена

Хималајска сол против мигрена

Оваа кристална сол е навистина ефикасен лек против мигрена. Мигрената се појавува под влијание на сложени и неповолни за организмот процеси, а хималајската сол има моќ да ги отстрани непријатните и болни симптоми на мигрената бидејќи и самата по себе има сложен состав ( содржи друи 85 минерали )

Исчистете го организмот од тешки метали

Исчистете го организмот од тешки метали

Иако против наша волја, секојдневно доаѓаме во контакт со тешките метали кои се наоѓаат насекаде околу нас: во водата, воздухот, храната и опаковките во кои е спакувана храната, средствата за лична хигиена и хигиена во домот.

Кажете им збогум на акните со оваа ефикасна маска од мед и камилица

Кажете им збогум на акните со оваа ефикасна маска од мед и камилица

Откако ќе го измиете лицето со неутрален сапун нанесете ја оваа ефикасна маска од мед и камилица која со редовна употреба сигурно ќе ви помогне да се решите од непријатните акни по лицето.

Како да направите домашни бомбони против болки во грлото и кашлица

Како да направите домашни бомбони против болки во грлото и кашлица

Ви го пренесуваме наједноставниот рецепт, како во домашни услови, да подготвите бомбони со кои ќе ја победите болката во грлото и кашлицата- бомбони кои децата ги обожаваат.

Облоги од невен против изгореници од сонце

Облоги од невен против изгореници од сонце

Иако лицата со светол тен најбрзо горат на сонце, затоа што не се во состојба да произведат поголема количина на заштитен пигмент меланин, изгореници од сонце можат да се јават кај секој оној кој подолго време бил изложен на сончевите ултравиолетови зраци.

Намалете ја покачената телесна температура со неколку зрна бибер

Намалете ја покачената телесна температура со неколку зрна бибер

Само што пристигнавте на вашата омилена летна дестинација за вашиот годишен одмор а веќе се соочуваате со проблем-покачена телесна температура.

Победете ја досадната ешерихија коли со семки од лубеница

Победете ја досадната ешерихија коли со семки од лубеница

Доволни ви се само триесетина семки од лубеница и малку вода за да ги победите досадните лоши бактерии во организмот, како на пример бактеријата ешерихија коли.

Како да направите лековита маст од билката чувар куќа

Како да направите лековита маст од билката чувар куќа

Лековитата маст од билката чувар куќа е најефикасниот лек против изгореници, загноени рани и рани кои долго време не зараснуваат.

Со напиток од вино и лук победете го хроничниот замор

Со напиток од вино и лук победете го хроничниот замор

Задржувањето на токсини во телото е една од најголемите причини за појавата на хроничниот замор, подуеноста во стомакот и проблемите со циркулацијата.

Чај од компиров цвет против малигни заболувања

Чај од компиров цвет против малигни заболувања

Токму овој период од годината е одлична можност да набавите цвет од компир со чија лековита моќ ќе може да делувате превентивно против малигните заболувања.

Билна мешавина против често воспалување на уринарните канали

Билна мешавина против често воспалување на уринарните канали

Ако ве измачуваат хронични воспалувања на уриниарните патишта, оваа моќна природна мешавина од билки може да ви помогне и да ги олесни непријатните симптоми.

Powered by WP Bannerize