Powered by WP Bannerize

Сируп од лук и шеќер за намалување на крвниот притисок

Сируп од лук и шеќер за намалување на крвниот притисок

Намалувањето на високиот крвен притисок е можно и со помош на природните лекови кои можат да бидат далеку поделотворни и секако поевтини.

Сок од цвекло кој го чисти телото од токсини

Сок  од цвекло кој го чисти телото од токсини

Свежиот сок од цвекло, компир и морков е вистинска витаминска бомба, која што освен што ќе ги обезбеди потребните витамини и минерали на вашиот организам, истворемено ќе ви помогне да го исчистите телото од наталожените токсини.

Лековит чај кој ги елиминира болките во телото

Лековит чај кој ги елиминира болките во телото

Доколку ве измачуваат хронични болки низ телото не се двоумете да го подготвите овој чај кој има силни аналгетски својства.

Домашен сок од коприва

Домашен сок од коприва

Лековитите својства на копривата одамна се познати, а соковите и чаевите од коприва се користат како рецепт во народната медицина.

Домашен лек против болки во зглобовите

Домашен лек против болки во зглобовите

Болките предизвикани од артритис, остеопороза, како и болките во мускулите можат да бидат минато со овој природен лек на база на јод и алкохол.

Напиток од јаболков оцет за побрзо намалување на килограмите

Напиток од јаболков оцет за побрзо намалување на килограмите

Овој вкусен напиток е одличен за детоксификација на организмот. При тоа, тој ќе делува позитивно и на забрзувањето на метаболизмот со што ќе ви помогне полесно да се ослободите од масните наслаги.

Лененото семе како лек за болен желудник

Лененото семе како лек за болен желудник

Со својата лековита моќ, лененото семе се вбројува меѓу првите природни состојки кои ги лекуваат заболувањата на гастроентестиналниот тракт.

Раните кои тешко заздравуваат излечете ги со мед

Раните кои тешко заздравуваат излечете ги со мед

Иако постојат многу комерцијални производи кои можат да ви помогнат кога станува збор за полесно и побрзо заздравување на раните, сепак медот останува број еден природен препарат кој го постигнува истиот ефект.

Ефикасен природен микс на база на ленено семе кој го намалува холестеролот

Ефикасен природен микс на база на ленено семе кој го намалува холестеролот

Ленено семе е еден од најголемите извори на природнa целулоза и незаситени масни киселини омега-3, омега-6 и омега-9. Воодушевува податокот дека во неговиот состав се содржат дури 29 состојки со антималигни својства.

Намалете го високиот крвен притисок со помош на јаболков оцет

Намалете го високиот крвен притисок со помош на јаболков оцет

Со моќта на јаболковиот оцет на сосема природен начин можете да го намалите високиот крвен притисок.

Со облоги од лук херпесот поминува за 12 часа

Со облоги од лук херпесот поминува за 12 часа

Херпес симплекс е релативно безопасна, но досадна вирусна инфекција која често се враќа на истото место на усните.

Powered by WP Bannerize