Природни лекови против габични инфекции

Природни лекови против габични инфекции

Еден од најчестите проблеми со кои секоја жена се соочува барем еднаш во животот, е вагиналната габична инфекција. Доколку не е нешто сериозно, можете да си помогнете и со производи кои ги имате дома.

Листовите од зелка можат да помогнат кај упорна кашлица и бронхитис

Листовите од зелка можат да помогнат кај упорна кашлица и бронхитис

Листовите од зелка можат да бидат вистинска прва помош во домот. Освен за повреда, изгореници, главоболка, убод од инсекти, болки во градите можат да помогнат и за упорна кашлица и бронхитис.

Домашен лек за дишните патишта

Домашен лек за дишните патишта

Со ладното време доаѓаат пропратно и грип, настинка, запушени дишни патишта, кашлање и секрет, за што ни е потребна секоја можна помош.

Пијалок кој го зајакнува имунитетот

Пијалок кој го зајакнува имунитетот

Овој пијалок го зајакнува имунитетот и го штити телото од вируси и настинки. Станува збор за пијалок кој може да се пие во форма на капки.

Природен лек против хемороиди од невен

Природен лек против хемороиди од невен

Хемороидите претставуваат отечени вени кои се појавуваат во и околу анусот и во долниот дел на ректумот. Најчеста причина за нивната појава е напргање при столица, а може да биде и при бременост, генетски фактори, стареење, хронична тврда столица (запек), дијареа, долготрајно седење и анални инфекции.

Природен лек против бронхитис од лимон

Природен лек против бронхитис од лимон

Симптомите на обичната настинка кои се проследени со кашлица обично укажуваат на акутен бронхитис.

Домашен лек против главоболка

Домашен лек против главоболка

Сериозната главоболка може да ве остави со часови заковани за креветот и да ги уништи сите планови кои ги имавте.

Ефикасен домашен лек против кандида

Ефикасен домашен лек против кандида

Откако ви го претставивме домашниот тест за кандида, сега ви покажуваме и што би можеле да превземете доколку испадне дека ја имате.

Чајот од малина е одличен за трудници

Чајот од малина е одличен за трудници

Малината одамна е позната како лековит плод, а чајот од листот на малината е еден од најдобрите чаеви за трудници.

Како природно да го подигнете имунитетот

Како природно да го подигнете имунитетот

Оптималното присуство на цинк во организмот го намалува времето на траење на настинката.

Домашен лек против кашлица

Домашен лек против кашлица

Овој рецепт е идеален за периодот кога владеат настинките и вирусите, а посебно е корисен ако патите од сува кашлица. Брзо делува, ефикасен е и погоден за сите возрасти, па дури и за деца.