Powered by WP Bannerize

Супа која го зајакнува имунитетот и ја лекува настинката

Супа која го зајакнува имунитетот и ја лекува настинката

Оваа вкусна супа го зајакнува целиот организам, го подигнува имуниетот и ја храни секоја клетка во нашето тело правејќи го отпорно кон епидемијата на вирози која е карактеристична за овој период од годината.

Медот е најефикасен лек против грип

Медот е најефикасен лек против грип

Речиси секој човек со медот се сретнал уште како дете, било да јадел мед, или пиел чај, или млеко со мед и тоа претежно при состојба на болно грло, вироза или силна кашлица.

Билки во ракија – природен лек против болки во грлото

Билки во ракија - природен лек против болки во грлото

Ако чувствувате силна болка во грлото и имате потешкотии во голтањето тогаш помогнете си со оваа природна мешавина која може да се пофали со исклучителни аналгетски својства.

Домашни природни состојки кои можат да помогнат во борбата против вируси и бактерии

Домашни природни состојки кои можат да помогнат во борбата против вируси и бактерии

За болно грло подгответе си црн чај, топла лимонада со мед. Испирајте го грлото со чај од жалфија или камилица. Камилицата можете да ја пиете, но жалфијата не, бидејќи ја намалува лактацијата.

Дали утринската вода со мед навистина е корисна?

Дали утринската вода со мед навистина е корисна?

Единствен пијалок кој во себе содржи еден од најздравите производи на светот е вистински сојузник за зачувување на здравствената состојба.

Здрави крвни садови со мешавина од суви смокви и јаболков оцет

Здрави крвни садови со мешавина од суви смокви и јаболков оцет

Едноставен и многу ефикасен лек кој ќе ги прочисти вашите крвни садови од маснотиите.

Смирете ја кашлицата со помош на домашен лек од пиво

Смирете ја кашлицата со помош на домашен лек од пиво

Ако ве измачува упорна кашлица можете да пробате да го решите овој непријатен симптом на респираторна инфекција со помош на овој домашен лек од пиво и шеќер.

Винскиот оцет помага против косопаст

Винскиот оцет помага против косопаст

Алопецијата не е само проблем на мажите. Многу жени се соочуваат со зголемено опаѓање на влакното од косата. За среќа, лекот е во винскиот оцет.

Чај за зајакнување на имунетот од мед и билки

Чај за зајакнување на имунетот од мед и билки

Ајдучката трева во комбинација со камилица и природен мед е одличен природен начин за одржување на силниот имунолошки систем.

Природен лек од лимон и лук кој делува и против најупорната главоболка

Природен лек од лимон и лук кој делува и против најупорната главоболка

Постојат голем број на причини кои ја предизвикуваат главоболката , како што се: висок притисок, замор, проблеми со видот, неправилно држење на вратот, стрес и нервоза итн. 

Ефикасен лек против бронхитис од тимијан и куркума

Ефикасен лек против бронхитис од тимијан и куркума

Овој рецепт ќе ви помогне во време на настинка и грип, ќе ја стопира упорната кашлица и ќе помогне во лекување на бронхитисот. На тој начин ќе се подобри дишењето и општата здравствена состојба.

Powered by WP Bannerize