Powered by WP Bannerize

Сируп од портокал против сува кашлица

Сируп од портокал против сува кашлица

Секогаш кога ќе добиете напад на сува кашлица посегнете по овој неверојатен домашен лек од портокал кој веднаш ќе ви помогне ублажувајќи го упорното кашлање.

Чајна мешавина која ги елиминира симптомите на грипот

Чајна мешавина која ги елиминира симптомите на грипот

Грипот е сериозна заразна болест предизвикана од вируси. Најчести симптоми кои што се јавуваат при ова заболување се треска и покачена телесна температура, воспалено грло, болки во мускулите, силни главоболки, изнемоштеност, кашлање и сл.

Домашен сируп против кашлица

Домашен сируп против кашлица

Сезоната на вируси почнува, а да не сте жртва најдобро е веднаш да ги спречите бактериите. Главоболка, температура и кашлица се најчести симптоми, па еве како природно можете да ги излечите и превентивно да пиете домашен сируп против кашлица.

Ефикасни бомбони против кашлица и болно грло на кои децата не можат да им одолеат

Ефикасни бомбони против кашлица и болно грло на кои децата не можат да им одолеат

Рецептот во кој главната состојка е прегорениот шеќер е многу едноставен  за подготовка. Токму прегорениот  шеќер докажано  е ефикасен начин за природно лекување на  болно грло и кашлица.

Природен лек за болно грло

Природен лек за болно грло

Ефикасен природен лек кој е погоден за лекување на сите заболувања на грлото и усната шуплина. Лекот се употребува само за испирање на грлото, односно не треба да се голта.

Домашен лек со аспирин против настинка и болки во мускулите

Домашен лек со аспирин против настинка и болки во мускулите

Доколку чувствувате силна болка во мускулите и можете да ги препознаете останатите симптоми на настинката како што се главоболката, растечениот нос и слабоста тогаш не се двоумете да го направите овој домашен лек со неверојатен ефект на ладење. 

За подобра ефикасност пијте го увиниот чај во комбинација со сода бикарбона

За подобра ефикасност пијте го увиниот чај во комбинација со сода бикарбона

Постојат две причини поради кои увиниот чај се сместува во групата на најефикасни природни лекови против воспалување на уринарниот тракт.

Бела имела за совршен баланс на хормоните

Бела имела за совршен баланс на хормоните

Низ долгата историја на народната медицина билката наречена бела имела се покажала како одлично природно средство за регулација на многу важни функции во човековиот организам.

Кои се двата најефикасни природни лекови против висок крвен притисок

Кои се двата најефикасни природни лекови против висок крвен притисок

Постои навистина голема палета на билки од природата кои помагаат во случај на висок крвен притисок, но сепак како најефикасни природни лекови се лукот и сокот од домати.

Стар германски лек против холестерол во крвта

Стар германски лек против холестерол во крвта

Отпушете ги артериите и помогнете му на вашето срце да работи подобро, откако го искористите овој лек, популарен во Германија и некои нордиски земји.

Природни чаеви против стрес

Природни чаеви против стрес

Стресните ситуации се неизбежни, а може да предизвикаат и голем број на здравствени проблеми. Многу од нас немаат време или едноставно не пронашле адекватен начин за ослободување од стресот. Можеби не ви изгледа така, но исхраната и те како може да ви помогне.

Powered by WP Bannerize