Powered by WP Bannerize

Чорба од грашок и пиперки

Чорба од грашок и пиперки

Оваа чорба може да донесе егзотика во вашата чинија.

Рецепт: Салата од модри домати

Рецепт: Салата од модри домати

Сервирајте ја салатата во плитка чинија во средина, а околу наредете едно до друго резенки од домати.

Уштипци од тиквичка

Уштипци од тиквичка

Едноставен и брз рецепт за меки уштипци од тиквичка кои можат да се послужат за појадок или предјадење.

Рецепт: Пастрмка со сос од лук

Рецепт: Пастрмка со сос од лук

Најсочната пастрмка што сте  ја пробале досега.

Рецепт: Крап во грне

Рецепт: Крап во грне

Се подготвува во грне и одлично одговара со печен компир.

Коцки од банана и какао кои не се печат

Коцки од банана и какао кои не се печат

Уживајте во вкусот на какао, цимет, ванила и ореви. Потребни ви се 15 мин за подготовка.

Рецепт: Пита со тиквички

Рецепт: Пита со тиквички

Брза и вкусна пита со тиквички, идеална за појадок или вечера.

Рецепт: Мафини со пиво

Рецепт: Мафини со пиво

Дозата е доволна за 12 превкусни мафини.

Рецепт: Намаз од топено сирење, лук и пиво

Рецепт: Намаз од топено сирење, лук и пиво

Превкусно топло предјадење.

Јунешки плескавици

Јунешки плескавици

Израдувајте ги децата со вкусни сочни плескавици.

Природен лек против дијареа

Природен лек против дијареа

Дијареата настанува поради пореметување на секрецијата на течности во цревата и во голем број на случаи причина се бактериските и вирусните инфекции, но може да биде предизвикана од алергии и интолеранција на храна, емотивна напнатост или стрес.

Powered by WP Bannerize