Powered by WP Bannerize

Посна чорба од целер

Посна чорба од целер

Вкусната и здрава чорба од целер е одличен избор за цело семејство.

Рецепт: Вкусно макало од сланина и бадеми

Рецепт: Вкусно макало од сланина и бадеми

Одлично одговара со свеж или обарен зеленчук.

Како да подготвите ликер од јагоди

Како да подготвите ликер од јагоди

Иако треба да чекате повеќе од еден месец за успешно да го подготвите овој сладок напиток, сепак вреди, затоа што веруваме дека ќе уживате во неговиот вкус.

Рецепт: Германски сладок колач

Рецепт: Германски сладок колач

Совршено одговара со вашето утринско кафе.

Рецепт: Колачиња со ѓумбир

Рецепт: Колачиња со ѓумбир

Вкусни чајни колачиња.

Освежувачка грчка салата со тестенини

Освежувачка грчка салата со тестенини

Вкусна збогатена салата која може да биде послужена како лесен ручек или вечера.

Рецепт: Пита со круши

Рецепт: Пита со круши

Едноставна и вкусна  пита која лесно се подготвува.

Сок од цвекло кој го намалува крвниот притисок

Сок од цвекло кој го намалува крвниот притисок

Сокот од цвекло е богат со хранливи состојки и има многу здравствени предности.Богат е со железо и може да помогне во спречување на слбокрвност, а му помага на телото да го апсорбира железото што овозможува добра циркулација на крвта.

Рецепт: Домашна пилешка крем супа

Рецепт: Домашна пилешка крем супа

Уживајте во кремастиот вкус на топлата пилешка супа.

Рецепт: Карамела колачиња

Рецепт: Карамела колачиња

Вкусни колачиња со слатко изненадување во средината.

Рецепт: Ванилици со маст

Рецепт: Ванилици со маст

Десерт од нашето детство.

Powered by WP Bannerize