Powered by WP Bannerize

Рецепт за домашно чоколадо

Рецепт за домашно чоколадо

За подготовка на вкусна домашна чоколада потребно е малку време, но совршенството на вкусот долго ќе го памтите.

Рецепт: Малку поинаква салата од зелка

Рецепт: Малку поинаква салата од зелка

Интересна комбинација на зелка и кикирики, совршен прилог за тестенини и јадења од бело месо.

Рецепт: Чоколаден колач со свежо нане

Рецепт: Чоколаден колач со свежо нане

Лесен, воздушест колач за секој ден, подготвен без брашно.

Чоколаден шејк во чиј вкус можат да уживаат и децата

Чоколаден шејк во чиј вкус можат да уживаат и децата

Еве еден рецепт како да направите еден од највкусните, но воедно и еден од наједонставните шејкови во чиј вкус може да уживаат дури и децата.

Како да направите посен мајонез од соино млеко

Како да направите посен мајонез од соино млеко

Далеку поздрав и со помалку калории од обичниот мајонез. Идеален намаз и додаток на јадењата. 

Салата од тестенини со шунка

Салата од тестенини со шунка

Вкусна салата, цел оброк.

Рецепт: Брз овошен колач

Рецепт: Брз овошен колач

Се подготвува за само петнаесетина минути. Овошјето кое ќе го искористите за подготовка може да биде по ваша желба.

Рецепт: Крем супа од зеленчук

Рецепт: Крем супа од зеленчук

Одличен микс на здрав зеленчук во една чинија.

Бела чорба од карфиол

Бела чорба од карфиол

Вкусната домашна чорба од карфиол и компири послужете ја со леб исчен на коцки.

Брза пита со фил по избор

Брза пита со фил по избор

Во смесата филот може да биде по избор – сирење, кашкавал, шунка, маслинки…

Вкусен диетален десерт

Вкусен диетален десерт

Доколку сте љубители да си каснете нешто благо секогаш постојат поздрави верзии на вашиот омилен десерт, што во основа би вклучило поздрави намирници, помалку шеќер и секако одличен вкус.

Powered by WP Bannerize