Powered by WP Bannerize

Смути од банана, мед и бадеми

Смути од банана, мед и бадеми

За  енергичен почеток на денот, подгответе го овој вкусен напиток од банана, мед и бадеми.

Рецепт: Шницли со ајдамер

Рецепт: Шницли со ајдамер

За денешниот ручек подгответе ги овие брзи шницли на француски начин.

Подгответе превкусен сладолед од само две состојки

Подгответе превкусен сладолед од само две состојки

За подготовката на овој вкусен леден десерт не ви се потребни ниту шеќер, јајца или хопла туку само неколку банани и путер од кикирики.

Колач од чоколадо и јагоди кој не се пече

Колач од чоколадо и јагоди кој не се пече

Искористете ја сезоната на јагодите за да подготвите превкусен и лесен колач за кој ви се потребни само четири состојки.

Рецепт: Пилешко месо во маринада од соја сос

Рецепт: Пилешко месо во маринада од соја сос

Маринирањето со соја најдобро ја здржува мекоста на убавото пилешко месо.

Шарена салата: Грашок, ротквици и варени јајца

Шарена салата: Грашок, ротквици и варени јајца

Рецепт за салата која можете да ја послужите како лесен оброк.

Мек и вкусен леб од банана

Мек и вкусен леб од банана

Овој леб се прави едноставно, исклучително е хранлив, а децата го сакаат бидејќи е мек и со сладок вкус.

Кашичка од јаболка и цреши

Кашичка од јаболка и цреши

Оваа вкусна кашичка е погодна за бебиња постари од осум месеци.

Рецепт: Вкусни крокети од пченкарно брашно

Рецепт: Вкусни крокети од пченкарно брашно

Не ви се потребни ниту многу состојки ниту многу време за да уживате во прекрасниот вкус на овие здрави крокети.

Топли сендвичи од рерна

Топли сендвичи од рерна

Сочни и крцкави, овие топли сендвичи ќе станат омилен оброк на децата.

Ќофте во доматен сос

Ќофте во доматен сос

Едно од највкусните јадења кое го подготвувале нашите баби е ќофтето. Најчесто се послужува со пире.

Powered by WP Bannerize