Powered by WP Bannerize

Рецепт: Палачинки од тиква

Рецепт: Палачинки од тиква

Ќе се изненадите од богатиот вкус на овие несекојдневни палачинки.

Рецепт: Колач со бадеми

Рецепт: Колач со бадеми

Засладете се со вкусен колач од бадеми, за чија подготовка нема да ви бидат потребни повеќе од неколку минути.

Рецепт: Пудинг торта

Рецепт: Пудинг торта

Брза и вкусна торта идеална за секоја пригода.

Рецепт: Пилешки гради со боранија и компири

Рецепт: Пилешки гради со боранија и компири

Совршен рецепт за сите гурмани.

Мус од чоколадо и лешници

Мус од чоколадо и лешници

Во овој здрав мус од чокладо и лешници, децата ќе уживаат.

Салата од хељда и ореви

Салата од хељда и ореви

Доколку во оваа салата додадете и жалфија ќе добиете вкусен оброк кој истовремено претставува природен лек со антисептични својства.

Пилешки џигери со ориз

Пилешки џигери со ориз

Ова вкусно и едноставно јадење е здрав оброк за сите членови на семејството, бидејќи благодарејќи на железото кое го содржи џигерот, ја подобрува крвната слика.

Рецепт: Пржено козјо сирење со доматен сос

Рецепт: Пржено козјо сирење со доматен сос

Доколку сте љубители на козјото сирење за само десет минути ќе подготвите вкусен оброк за четири лица.

Крокети од компир со сос од копар и лук

Крокети од компир со сос од копар и лук

Крокетите можеби не се најздравиот оброк кој можете да го подготвите, но секако се еден од највкусните.

Направете вкусни ќофтиња со лук

Направете вкусни ќофтиња со лук

Подгответе ќофтиња за ручек.

Рецепт: Салата Ница

Рецепт: Салата Ница

Уживајте во вкусната комбинација на рукола и риба.

Powered by WP Bannerize