Powered by WP Bannerize

Лесна салата со туна и тестенини

Лесна салата со туна и тестенини

Вкусен, лесен оброк готов за само петнаесетина минути.

Тиква полнета со мелено месо

Тиква полнета со мелено месо

Поради обилните лековити својства, тиквата спаѓа во суперхрана која често треба да се најде на трпезата.

Рецепт: Пудинг од чиа семе

Рецепт: Пудинг од чиа семе

Вкусен и здрав десерт во чиј вкус веруваме дека ќе уживате.

 

Салата од рукола и пармезан

Салата од рукола и пармезан

Освежителен и здрав оброк кој сигурно ќе ви се допадне.

Компир полнет со сирење и спанаќ

Компир полнет со сирење и спанаќ

Вкусен семеен ручек кој се прави од компири полнети со спанаќ и сирење.

Рецепт: Чорба од шампињони

Рецепт: Чорба од шампињони

Оваа чорба ќе ја донесе посакуваната промена во вашето неделно мени.

Пиперки полнети со грав

Пиперки полнети со грав

Заменете го месото со грав и ќе добиете вкусно традиционално јадење.

Рецепт: Едноставна салата со пченка и сусам

Рецепт: Едноставна салата со пченка и сусам

Вкусна и здрава комбинација на пченка и сусам.

Рецепт: Сочна салата од мандарини

Рецепт: Сочна салата од мандарини

Доколку сте љубител на ова вкусно и сочно овошје подгответе неверојатно интересна комбинација од вкусови сместени во една свежа салата каква досега не сте пробале.

Рецепт: Топло ладно со вафли и сладолед

Рецепт: Топло ладно со вафли и сладолед

Ако еден од омилените десерти ви е топло-ладно, тогаш со сигурност ќе ви се допадне и овој прилично едноставен десерт.

Превкусна салата од модри патлиџани

Превкусна салата од модри патлиџани

Изненадете ги вашите најблиски со оваа превкусна салата од модри домати.

Powered by WP Bannerize