Powered by WP Bannerize

Рецепт: Торта од бисквити и пудинг

Рецепт: Торта од бисквити и пудинг

Потсетете се на вкусот на традиционалната торта со бисквити и пудинг.

Како да подготвите вкусна проја

Како да подготвите вкусна проја

Брза, едноставна и здрава вечера.

Кашичка од грашок

Кашичка од грашок

Сега е сезона на свеж грашок, тој е одличен извор на витамини А и Ц, железо, протеини и калциум. Ако кожата на грашокот не е добра за бебето, обидете се што подобро да ја испасирате.

Рецепт: Ќофтиња од тиквици без брашно

Рецепт: Ќофтиња од тиквици без брашно

Вкусни ќофтиња од тиквици кои ќе ве воодушеват со вкус во кој доминира пржениот сусам.

Шејк од боровница

Шејк од боровница

Ставете во блендер една шолја свежи или замрзнати боровници, две шолји бадемово или кокосово млеко, половина супена лажица домашен мед и малку цимет па добро измешајте.

Рецепт: Домашно чоколадо

Рецепт: Домашно чоколадо

Израдувајте ги вашите најмили со превкусно домашно чоколадо на база на мед.

Тенки лепињи по рецепт на нашите баби

Тенки лепињи по рецепт на нашите баби

Домшаните лепињи се одлична замена за лебот, а можете да ги јадете во слатка или солена варијанта.

Шејк од банани и лешници

Шејк од банани и лешници

Овој пијалок од банани и лешници ќе ви ја обезбеди потребната енергија за вас и децата.

Чорба од карфиол и сирење

Чорба од карфиол и сирење

Оваа вкусна чорба е идеална за целото семејство.

Рецепт: Ледени коцки

Рецепт: Ледени коцки

По рецептот на нашите баби.

Рецепт: Бомбици од таан за енергија во текот на целиот ден

Рецепт: Бомбици од таан за енергија во текот на целиот ден

Здрави, превкусни и лесни за подготовка. И покрај тоа што со сигурност ќе уживате во нивниот вкус, ќе обезбедите дополнителна енергија за напорниот ден што следува. 

Powered by WP Bannerize