Powered by WP Bannerize

Запечена боранија со сланина

Запечена боранија со сланина

Вака подготвената боранија децата ја јадат со задоволство.

Рецепт: Ќофтиња со спанаќ

Рецепт: Ќофтиња со спанаќ

Вкусно зелено изненадување на трпезата кое ќе го воодушеви вашето семејство.

Рецепт: Мохито од лубеница

Рецепт: Мохито од лубеница

Совршено летно освежување.

Летна салата од тиквички

Летна салата од тиквички

Одлична комбинација на тиквички со њоки.

Рецепт: Бела салата од компир

Рецепт: Бела салата од компир

Ако ви е здосадено од класичната руска салата, пробајте ја оваа превкусна крем салата од компири.

Рецепт: Чоколадни коцки со путер од кикирики

Рецепт: Чоколадни коцки со путер од кикирики

Брзо се подготвуваат, а вкусот е фантастичен! За нивната подготовка потребни ви се само две состојки.

Салата од печени пиперки со павлака

Салата од печени пиперки со павлака

Освежителен и вкусен оброк кој сигурно ќе ве засити во топлите летни денови.

Освежете се со вкусен сок од мента

Освежете се со вкусен сок од мента

Одлично разладување во топлите летни денови. Послужете со многу мраз и малку лимон.

Летна супа од спанаќ

Летна супа од спанаќ

Одлична комбинација на супа со овчо кисело млеко.

Мусли со круши

Мусли со круши

Житарките во комбинација со крушите се вистинска ризница на здрави состојки. Овој рецепт е идеален за ужина или појадок.

Летен десерт од три состојки

Летен десерт од три состојки

Овој вкусен десерт е готов за 15 минути, а најмногу време одзема ладењето во замрзнувачот.

Powered by WP Bannerize