Powered by WP Bannerize

Витаминска бомба за добро здравје

Витаминска бомба за добро здравје

Во период кога владеат вируси, важно е дополнително да се зајакне имунитетот.Едноличната исхрана најмногу ја слабее способноста на организмот да се избори со болестите, затоа е важно редовно да се јаде овошје и зеленчук, посебно богати со витамин Ц.

Рецепт: Полнети печурки

Рецепт: Полнети печурки

Вкусно уживање за вашиот неделен ручек. 

Рецепт: Ориз со ракчиња

Рецепт: Ориз со ракчиња

Стар кинески рецепт.

Подгответе природен мармалад од модри сливи без конзерванси

Подгответе природен мармалад од модри сливи без конзерванси
Ви го пренесуваме рецептот за природен мармалад од модри сливи без дополнителни додатоци како што се конзерванси и сл.

Рецепт: Палачинки од тиква

Рецепт: Палачинки од тиква

Ќе се изненадите од богатиот вкус на овие несекојдневни палачинки.

Рецепт: Колач со бадеми

Рецепт: Колач со бадеми

Засладете се со вкусен колач од бадеми, за чија подготовка нема да ви бидат потребни повеќе од неколку минути.

Рецепт: Пудинг торта

Рецепт: Пудинг торта

Брза и вкусна торта идеална за секоја пригода.

Рецепт: Пилешки гради со боранија и компири

Рецепт: Пилешки гради со боранија и компири

Совршен рецепт за сите гурмани.

Мус од чоколадо и лешници

Мус од чоколадо и лешници

Во овој здрав мус од чокладо и лешници, децата ќе уживаат.

Салата од хељда и ореви

Салата од хељда и ореви

Доколку во оваа салата додадете и жалфија ќе добиете вкусен оброк кој истовремено претставува природен лек со антисептични својства.

Пилешки џигери со ориз

Пилешки џигери со ориз

Ова вкусно и едноставно јадење е здрав оброк за сите членови на семејството, бидејќи благодарејќи на железото кое го содржи џигерот, ја подобрува крвната слика.

Powered by WP Bannerize