Powered by WP Bannerize

Рецепт: Совршени домашни бајадери готови за помалку од половина час

Рецепт: Совршени домашни бајадери готови за помалку од половина час

Изненадете ги вашите најблиски со наједноставните, но и највкусните бајадери, за чија подготовка нема да потрошите повеќе од половина час.

Јунешко месо со пиперки подготвено на кинески начин

Јунешко месо со пиперки подготвено на кинески начин

Со динстаното јунешко месо со зеленчук послужете ориз или пире.Ова вусно јадење може да се послужи и на децата постари од пет години.

Рецепт за хумус-намаз од леблебија

Рецепт за хумус-намаз од леблебија

Неверојатно вкусен намаз од леблебија.

Салата од ориз и шунка

Салата од ориз и шунка

Оваа салата од ориз и шунка можете да ја послужите како предјадење.

Шејк кој ќе ја засити вашата потреба за благо

Шејк кој ќе ја засити вашата потреба за благо

Кога имате силна потреба да ја задоволите вашата желба за благо не се двоумете да го приготвите овој вкусен шејк.

Рецепт за домашен леб

Рецепт за домашен леб

Рецепт што секогаш успева.

Рецепт: Пилешка салата

Рецепт: Пилешка салата

Вкусна крем салата од пилешко месо, неизоставен дел на свечените трпези.

Посна чорба од целер

Посна чорба од целер

Вкусната и здрава чорба од целер е одличен избор за цело семејство.

Рецепт: Вкусно макало од сланина и бадеми

Рецепт: Вкусно макало од сланина и бадеми

Одлично одговара со свеж или обарен зеленчук.

Како да подготвите ликер од јагоди

Како да подготвите ликер од јагоди

Иако треба да чекате повеќе од еден месец за успешно да го подготвите овој сладок напиток, сепак вреди, затоа што веруваме дека ќе уживате во неговиот вкус.

Рецепт: Германски сладок колач

Рецепт: Германски сладок колач

Совршено одговара со вашето утринско кафе.

Powered by WP Bannerize