Powered by WP Bannerize

Почестете се со пролетна чорба од зеленчук

Почестете се со пролетна чорба од зеленчук

Лесно се подготвува и изобилува со витамини. 

Рецепт: Салата со сурими и моркови

Рецепт: Салата со сурими и моркови

Вкусна салата во чиј вкус ќе уживаат сите љубители на рибата.

Пилешка салата со прелив од лимон и маслиново масло

Пилешка салата со прелив од лимон и маслиново масло

Ова лесно и вкусно јадење е идеално за ручек на брзина или вечера, а подготовката е едноставна.

Вкусна чорба од зеленчук

Вкусна чорба од зеленчук

Оваа чорба содржи здрави состојки токму такви какви што родителите посакуваат за своите деца.

Рецепт: Салата со пченка и туна

Рецепт: Салата со пченка и туна

Вкусна салата која може да замени оброк во топлите летни денови.

Рецепт: Бомбици со сирење

Рецепт: Бомбици со сирење

Вкусно предјадење кое одлично се сложува со вкусот на пушеното месо.

Јунешко со пиперки на кински начин

Јунешко со пиперки на кински начин

Со динстаното јунешко месо, послужете варен ориз или пире. Ова вкусно јадење може да го послужите на децата постари од пет години.

Рецепт: Домашни кифлички

Рецепт: Домашни кифлички

Дури и да не сте вешти со тесто, со овие кифлички нема да утнете.

Рецепт: Бомбици од брокула

Рецепт: Бомбици од брокула

Дури и да не е омилена на вашите деца, веруваме дека децата ќе уживаат во овој деликатес.

Рецепт: Посни рафаело бомбици

Рецепт: Посни рафаело бомбици

Брзо се подготвуваат, а уште побрзо се јадат.

Рецепт: Крем салата од урда и сусам

Рецепт: Крем салата од урда и сусам

Сусамот изобилува со антиоксиданси и протеини. Тој е вкусен додаток на пецивата и салатите. Овој пат искористете го за подготовка на вкусна крем салата од урда.

Powered by WP Bannerize