Powered by WP Bannerize

Рецепт: Брзи колачиња од само две состојки

Рецепт: Брзи колачиња од само две состојки

Превкусни и идеални за ненајавени гости или ненадеен „напад“ на желба за благо.

Компир полнет со сирење и спанаќ

Компир полнет со сирење и спанаќ

Вкусен ручек кој ќе му се допадне на целото семејство.

Рецепт: Тарана со компири

Рецепт: Тарана со компири

Уште еден несекојдневен начин на подготовка на традиционалната тарана.

Чорба од риби

Чорба од риби

За подготовка на овој специјалитет ви препорачуваме да употребите езерска риба.

Рецепт: Леб без квасец

Рецепт: Леб без квасец

Помеко и повкусно лепче не сте пробале досега. Уште поубаво е што се подготвува многу брзо ( без месење и стасување ), а може да остане меко и до три дена ( добро завиткано во кеса )

Рецепт: Вегански сладолед од кокос

Рецепт: Вегански сладолед од кокос

Ова е најдобриот свеж, вегански сладолед кој некогаш сте го пробале!

Милкшејк од банани, путер од кикиритки и чоколадо

Милкшејк од банани, путер од кикиритки и чоколадо

Бананите од кои немате време да правите колачи претворете ги во вкусен милкшејк.

Рецепт: Несекојдневна компир салата

Рецепт: Несекојдневна компир салата

Она што ја прави несекојдневна и посебно вкусна оваа компир салата е неодоливиот прелив на база на пиво.

Подгответе витаминска супа

Подгответе витаминска супа

Уживајте во топлото предјадење богато со витамини.

Рецепт: Кремаста чоколадна торта

Рецепт: Кремаста чоколадна торта

Во првата прилика која ќе ви се укаже подгответе ја оваа неверојатно вкусна чоколадна торта и заситете ги вашите вкусови.

Смути од банана, мед и бадеми

Смути од банана, мед и бадеми

За  енергичен почеток на денот, подгответе го овој вкусен напиток од банана, мед и бадеми.

Powered by WP Bannerize