Powered by WP Bannerize

Појадок или ужина за бебе 6+

Појадок или ужина за бебе 6+

Почитувани наши читатели, мама365 од денеска соработува со група мајки кои се борци за здрава храна. Тие се здружени на facebook и секојдневно пишуваат рецепти во групата „ Здрава храна, здрави деца “. Одсега редовно ќе споделуваат рецепти и со нас, се со цел да ја исполниме заедничката цел- да имаме здрави семејства и здрави деца.

Посна чоколадна торта

Посна чоколадна торта

За оние кои се на пост, еве нешто многу вкусно.

Замрзната банана завиена во чоколадо

Замрзната банана завиена во чоколадо

Викендот е време за одмор и нешто слатко. Еве го рецептот на денот.

Изненадете ги вашите дечиња со чоколадни лоижавчиња

Изненадете ги вашите дечиња со чоколадни лоижавчиња

Чоколадните лижавчиња се едноставни за правење, а што е најважно, не бараат да имате голема спретност во кујната. Одлични се како подарок и со сигурност овие необични слатки ќе донесат насмевка на вашите лица.

Торта Бомба

Торта Бомба

Пудинзите се варат во 1 килограм млеко. Се оставаат да се изладат.
Се мати маргаринот со шеќерот во прав, па се додава во оладените пудинзи.

Леб без брашно, јадете и слабејте

Леб без брашно, јадете и слабејте

Ако сакате да уживате во вкусниот сендвич без грижи на совеста, направете вкусна, мека и здрава верзија на леб, без ронка брашно.

Соленки со сусам и ленено семе

Соленки со сусам и ленено семе

Изненадете ги сите со нешто здраво и вкусно.

Највкусната бела торта што не се пече

Највкусната бела торта што не се пече

Тортите што не се печат се предизвик за секоја домакинка, а ако се земе предвид и дека е бела и вкусна, тогаш…кој би можел да одолее?!

Наполитанки-бомбици

Наполитанки-бомбици

Мамички, дали сте подготвени за вкусен десерт?

Сварете јајце наопаку- еве како белката и жолчката да ги заменат местата (видео)

Сварете јајце наопаку- еве како белката и жолчката да ги заменат местата (видео)

Изненадете ги најблиските со овој едноставен трик за кој потребни ви се само стара тенка хулахопка, селотејп, батериска мала ламба и малку трпение.

Рецепт: Рафаело торта

Рецепт: Рафаело торта

Оваа превкусна торта еднаш ќе ја пробате и ќе стане вашата омилена.

Powered by WP Bannerize