Powered by WP Bannerize

Пилешка салата со макарони

Пилешка салата со макарони

Мами, еве идеја за вкусна и едноставна салата која може да ви одмени еден оброк.

Оброк 8+ месеци

Оброк 8+ месеци

Вредните мајки од групата „ Здрава храна, здрави деца “ предлагаат уште еден вкусен и здрав оброк.

Оброк 6+месеци

Оброк 6+месеци

Печени јаболка и моркови.

Рецепти од варени јајца

Рецепти од варени јајца

По велигденските празници, вообичаено остануваат многу варени јајца кои нема да се изедат. Нив најмногу можеме да ги искористиме за правење на салата со зеленчук или може да ги полниме со зачини, сирење и месо. Ако немате проблем со килограмите можете да ги наполните со мајонез, павлака или да ја направите омилената Мимоза салата.

Мафини со чоколаден крем и банани

Мафини со чоколаден крем и банани

Доколку сакате да испечете колач и имате банани дома, мафините се одличен избор. Се прават брзо и лесно, а комбинацијата од банана и чоколадо им дава посебен вкус.

Предлог рецепти за готвење

Предлог рецепти за готвење

Мајките секогаш имаат проблем што да зготват, па затоа ви даваме неколку предлог рецепти кои можете да ги зготвите.

Велигденски колач

Велигденски колач

Слаткиот леб е задолжителен на велигденската трпеза, а бидејќи за негово приготвување понекогаш е потребен речиси цел ден, во денешно време купувањето на милибродот е најбрзата и наједноставната опција.

Брз и едноставен рецепт за Велигденски Милиброд

Брз и едноставен рецепт за Велигденски Милиброд

Милибродот или слаткиот леб е задолжителен дел од велигденската трпеза, а бидејќи некогаш за приготвување на овој деликатес било потребно да се одвои речиси цел ден, во денешно време купувањето на милибродот е најбрзата и наједноставната опција. Но, доколку сакате да го доживеете мирисот од детството и да создадете вистинска велигденската атмосфера во својот дом, овој едноставен рецепт вреди да се проба.

Чоколаден десерт готов за 5 минути

Чоколаден десерт готов за 5 минути

За престојниот празник заблажете ги вашите најблиски со вкусен чоколаден десерт готов за 5 минути.

Каша од виолетов батат

Каша од виолетов батат

Мамички, уште еден здрав предлог за вашите најмили.

Ручек 8+ месеци

Ручек 8+ месеци

Здрав и вкусен оброк за нашите најмили, предлог од членките на групата „ Здрава храна, здрави деца “.

Powered by WP Bannerize