Powered by WP Bannerize

Со обична креда против масни дамки на облеката

Со обична креда против масни дамки на облеката

Овој трик е многу ефикасен начин да ги елиминирате масните дамки на облеката доколку станува збор за свежи дамки.

Комбинирајте ги вашите јадења со овој слатко-кисел сос

Комбинирајте ги вашите јадења со овој слатко-кисел сос

Дајте им на вашите гурмански специјалитети одреден кинески шмек комбинирајќи ги со овој превкусен слатко-киселкаст сос кој претставува вистински микс на вкусови.

Придржувајте се на правилата за здрава исхрана дури и кога сте на работа

Придржувајте се на правилата за здрава исхрана дури и кога сте на работа

На животниот век не влијае само колку храна конзумираме, туку што јадеме – сметаат британските научници, кои истражуваат како квалитетот, а не квантитетот на внесните калории влијае на долговечноста.

Одржете ја енергијата во текот на целиот ден хранејќи се правилно

Одржете ја енергијата во текот на целиот ден хранејќи се правилно

Доколку сакате да ја надминете попладневната мрзеливост, најдобро би било да пиете доволно течности и да јадете почесто, но помалку.

Како да направите домашна алва

Како да направите домашна алва

Алвата од гриз за повеќето од нас е десерт кој не потсетува на слаткиот мирис што се шири од кујната на нашите баби.

Нерафинираните масла за јадење не ги користете за пржење

Нерафинираните масла за јадење не ги користете за пржење

Најголема потрошувачка сеуште бележи сончогледовото масло, а веднаш по него се и останатите масла од растително потекло.

Не ги елиминирајте маслата од секојдневната исхрана

Не ги елиминирајте маслата од секојдневната исхрана

Маслата се главен извор на полинезаситени и мононезаситени масти во исхраната, кои треба да бидат најзастапените масти во исхраната.

Не пијте вода половина час пред и по јадењето

Не пијте вода половина час пред и по јадењето

Пиењето вода во текот на јадењето може да направи повеќе штета отколку корист.

Како да ја победите потребата за брза храна

Како да ја победите потребата за брза храна

Брзата и нездрава храна освен што е лоша за вашата линија, лоша е и за вашето целовкупно здравје, но за жал многу луѓе се заразени со оваа нездрава навика.

Едноставен начин како да ги зајакнете кршливите нокти

Едноставен начин како да ги зајакнете кршливите нокти

Ако вашите нокти се тенки и лесно кршливи послужете се со моќната комбинација на витамин А и витамин Ц.

Како најлесно да замрзнете пиперки за полнење

Како најлесно да замрзнете пиперки за полнење

Ако во замрзнувачот ставите пиперки за полнење, а тие секогаш заземаат голем простор, одберете големи бабури, отсечете им ги врвовите, исчистете ги и измијте ги убаво.

Powered by WP Bannerize