Powered by WP Bannerize

Како побрзо да стаса тестото

Како побрзо да стаса тестото

Едноставен трик кој може да ви помогне кога сте во брзање,а истовремено и во исчекување на вашето ремек дело од тесто.

Рецепт: Грисини со кашкавал

Рецепт: Грисини со кашкавал

Одлични за појадок,  вечера или ужина.

Микс од грејпфрут за полесно топење на килограмите

Микс од грејпфрут за полесно топење на килограмите

Борбата со вишокот килограми доби уште еден ефикасен сојузник.

Зелката е природно богатство на витамин ц

Зелката е природно богатство на витамин ц

Зелката содржи многу корисни витамини и минерали, а особено е богата со витамин „Ц“.

Мелено кафе и маслиново масло-смеса која ги убива стриите

Мелено кафе и маслиново масло-смеса која ги убива стриите

Мелено кафе и маслиново масло се двете магични состојки кои ќе ви го решат проблемот со стриите.

Авокадото го поттикнува губењето на масните наслаги на телото

Авокадото го поттикнува губењето на масните наслаги на телото

Авокадо е познато по тоа што е голем извор на добри масти.

Како правилно се мие марулата

Како правилно се мие марулата

Дали некогаш сте се запрашале кој е вистинскиот начин да се измијат крупните листови на свежата зелена салата?

Мелем за проширени вени од диви костени

Мелем за проширени вени од диви костени

Овој ефикасен мелем за вени се подготвува многу едноставно и лесно, секој може да го направи во домашни услови и да го искористи неговиот благодет.

Интолеранција на храна како причина за дигестивни прблеми

Интолеранција на храна како причина за дигестивни прблеми

Алергиите и интолеранцијата на храна се релативно честа појава која може да предизвика многу непријатни симптоми меѓу кои и неподнослива подуеност на стомакот.

Смути од брокула и јагода

Смути од брокула и јагода

Во текот на напорниот ден освежете се со еден превкусен пијалок во кој е сместено цело богатство на хранливи состојки. 

Чај што го омекнува болното грло и ја спречува кашлицата

Чај што го омекнува болното грло и ја спречува кашлицата

Ако сакате на природен начин да се ослободите од досадната болка и кашлица, тогаш сè што ви е потребно е лутиот чај од ѓумбир.

Powered by WP Bannerize