Powered by WP Bannerize

Не се откажувајте од јаглехидратите ако сакате да ослабнете

Не се откажувајте од јаглехидратите ако сакате да ослабнете

Јаглехидратите се важен дел од секоја урамнотежена исхрана и се неопходни за правилно функционирање на човековиот организам.

Како да го подготвите познатиот коктел Сангрија

Како да го подготвите познатиот коктел Сангрија

Пијалок кој плени со неодоливата комбинација на овошје и вино.

Крвта во месото кое се готви всушност не е крв

Крвта во месото кое се готви всушност не е крв

Додека на некои луѓе „крвавата“ шницла им е омилена, на други им е незамисливо да јадат средно печено месо кое изгледа како да е сеуште крваво.

Зошто треба да додадете малку сода бикарбона во вашиот шампон

Зошто треба да додадете малку сода бикарбона во вашиот шампон

Содата бикарбона ја негува косата на тој начин што ги трга насобраните нечистотии и мрснотии во косата и од кожата на главата и помага при намалување на првутот кој е предизвикан поради сува кожа.

Медот е број еден состојка за домашна нега на кожата

Медот е број еден состојка за домашна нега на кожата

Природните состојки како медот и морковот ја негуват кожата, истовремено заштитувајќи ја од дејството на штетните надворешни влијанија  и слободните радикали.

Јагодите ја хранат и негуваат проблематичната кожа

Јагодите ја хранат и негуваат проблематичната кожа

Иако звучи како идеална комбинација за совршен џем, но кога на истата ќе ѝ додадете кокосово масло, тогаш го имате најздравиот пилинг на светот.

Напиток од круша кој помага во детоксификација на организмот

Напиток од круша кој помага во детоксификација на организмот

Вкусен напиток кој се препорачува да се консумира навечер,непосредно пред да заминете во кревет. 

Како да подготвите вкусен сладолед од чоколадо

Како да подготвите вкусен сладолед од чоколадо

Претворете го вашето омилено чоколадо во вкусен, ладен и кремаст десерт.

Рицинусовото масло е благодет за нашата кожа

Рицинусовото масло е благодет за нашата кожа

Рицинусовото масло се препорачува како средство за хидратација на кожата, бидејќи поради неговата мала молекуларна тежина, лесно продира во порите на кожата и во коренот на косата, за разлика од поголемиот број масла за нега, кои не продираат длабоко во кожата и делуваат само површински.

Пилинг од жалфија, лимон и лешник за чиста и негувана кожа

Пилинг од жалфија, лимон и лешник за чиста и негувана кожа

Исто како и лицето и телото заслужува комплетен третман од неколку чекори, кој вклучува пилинг, купка и хранлива маска.

Храната може да ви помогне во борбата против акните

Храната може да ви помогне во борбата против акните

Хранливите намирници кои имаат висок гликемиски индекс пожелно е да се избегнуваат од страна на сите оние луѓе кои имаат проблеми со акните. 

Powered by WP Bannerize