Powered by WP Bannerize

Диета со ориз – изгубете и до десетина килограми за половина месец

Диета со ориз - изгубете и до десетина килограми за половина месец

 

Иако звучи неверојатно, според јапонските монаси ова е најефикасната диета ако сакате да ослабнете брзо и здраво.

Појадокот во хроно исхраната е задолжителен

Појадокот во хроно исхраната е задолжителен

Хроно исхраната стана вистински хит и кај нас. Се повеќе луѓе се одлучуваат да го променат својот начин на живот, пред се започнувајќи со промената на исхраната. Воведувањето на хроно режимот на исхрана всушност воопшто не е толку комплициран колку што изгледа.

Како треба да изгледа ручекот, а како вечерата според хорно режимот на исхрана

Како треба да изгледа ручекот, а како вечерата според хорно режимот на исхрана

Слично како и појадокот, во хроно режимот на исхрана и ручекот не е количински ограничен, но сепак за ручек се забранети одредени намирници.

Физичката активност е задолжителна за успешно губење на вишокот килограми

Физичката активност е задолжителна за успешно губење на вишокот килограми

Гледате реклама во која некоја личност успеала да ослаби 15 килограми за два месеци. Посегнувате по истиот тој препарат, но вие не го добивате ветениот резултат. Логично, се обесхрабрувате. Но грешите!

Како да ја вратите белата боја на вашата долна облека

Како да ја вратите белата боја на вашата долна облека

Ако уживате да носите долна облека во бела боја, тогаш сигурно не ви се допаѓа кога таа со текот на времето ќе ја изгуби оригиналната белина.

Дали јајцата можат да бидат извор на одредени бактериски заболувања

Дали јајцата можат да бидат извор на одредени бактериски заболувања

Многумина од нас си го поставуваат прашањето дали е можно преку консумација на термички необработени јајца човекот да заболи од одредена инфективна болест како на пример салмонелата, птичјиот грип и сл?

Како да подготвите освежително фрапе од шумско овошје

Како да подготвите освежително фрапе од шумско овошје

Лесно и едноставно за подготовка со само две состојки, банана и шумско овошје …

Ѓумбирот го чисти организмот од наталожените токсини

Ѓумбирот го чисти организмот од наталожените токсини

Овој зачин може да ви помогне да го исчистите вашиот организам од наталожените токсини на сосема природен начин.

Напиток од спанаќ кој помага во намалување на телесната тежина

Напиток од спанаќ кој помага во намалување на телесната тежина

Со помалку од тристотини калории овој вкусен напиток е богат извор на витамини, минерали и секако протеини. Со неговата редовна консумација истовремено  се храните квалитетно а и намалувате од телесната тежина.

Направете сами хранлива крема за нега на кожата на рацете

Направете сами хранлива крема за нега на кожата на рацете

Лимонот делува како моќен антиоксиданс, а шеќерот ги отстранува изумрените клетки на кожата. 

Маска од бел и зелен чај за лице без брчки

Маска од бел и зелен чај за лице без брчки

Со векови наназад жените во Кина подготвуваат ефикасни маски за лице кои се комбинација од  зелен и бел чај.

Powered by WP Bannerize